https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU’NUN KAYNAKLARI BAŞKALARINA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR

Kemerağzı mahallesinde bir turizm firmasının bahçesine asfalt atıldığına şahit olduğunu belirten Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, “Aksu’da kalması gereken kaynakları hep birilerine peşkeş çektiler. Onlar başkalarına minnet duydular, onların istediklerini yaptılar. İsraf ettiler. Sadece seçilinceye kadar vatandaşa kendilerini gösteriyorlar. Seçildikten sonra başka b

25.03.2019 15:21 tarihinde yayınlandı 220 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU’NUN KAYNAKLARI BAŞKALARINA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR
Karaçalı Mahallesi sakinleriyle buluşan CHP-İYİ Parti Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan ve meclis üyeler yoğun ilgiyle karşılaştı. Bütün Aksu’nun ev ev problemlerini bildiklerini ve çözeceklerinin sözünü veren Arslan, “Aksu’da birinci 5 yıllık dönen, sahilde gördüğünüz güzel ışıklı otellerin yükseldiği döneme denk geliyor. Adamlar orada kendilerine elmastan bir kafes ördüler. O kafesin içinde yaşıyorlar. Turist gelip oradan gidiyor. Parayı oraya bırakıyor. Biz sadece seyrediyoruz. Oteller yapılırken belediyenin de yüksek gelirleri vardı. Otellere yol, iskân verilirken belediyenin kasasına da yoğun miktarda kaynak akışlı vardı. Onu da değerlendiremedik. Sadece yapılmış 3-4 tane güzel eser. Ama bir belediyenin yapması gereken hizmetler yapılmadı” diye konuştu.
İSRAF EDİYORLAR
İkinci 5 yılda ‘Aksu Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve hükümet aynı eksende olursa buraya hizmet yağacak’ dediklerini ve 41 proje açıkladıklarını söyleyen Arslan, şöyle devam etti: “59 ay oldu. Sadece 60’ıncı ayda bir yol gördük şurada. 59 ay yattılar 60’ıncı ay şuraya bir asfalt döşediler. Kemerağzı mahallesine giderken bir turizm firmasının bahçesine asfalt atıyorlar. Aksu’da kalması gereken kaynakları hep birilerine peşkeş çektiler. Onlar başkalarına minnet duydular, onların istediklerini yaptılar. İsraf ettiler. O 41 projeden 3-4 tanesini yaptık diyorlar. Onu da hükümet yaptı. Yani belediyenin yaptığı hiçbir şey yok. Sadece seçilinceye kadar vatandaşa kendilerini gösteriyorlar. Seçildikten sonra başka bir yere. Aksu’yu ne yazık ki Aksu’nun çocukları idare etmiyor.”
“NE ZAMAN DERS VERECEKSİNİZ?”
Mevcut başkan Halil Şahin’in ‘Gelsin benim yanımda biraz staj yapsın. Ben ona belediyeciliği öğreteyim. Ondan sonra bir dahaki dönem çıksın yürüsün’ sözlerine yanıt veren Durmuş Ali Arslan, “Sayın başkanım ne zaman ders vereceksiniz? Zaten belediyede durmuyorsunuz ki. Ben ders almaya geldiğim zaman siz belediyede yoktunuz. Ben belediyecilik üzerine hem yüksek lisans, hem doktora, hem de dil öğrenimimi yaptım. 23 yıllık devlet tecrübem var. Üniversitede de bunun dersini verdim. Sen de çok yanlışlar yaptın. Gel benim derslerime gir. Öğren. Bir dahaki dönemde belki halk size tekrar görev verir. Bu kadar söylüyorum. Gerçekten siyasetin seviyesi yerlerde sürünüyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları