https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU MECLİSİNDE ORMAN YANGINI DUYARLILIĞI

Aksu Belediyesi Eylül Ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündem maddeleri kadar geçen hafta ilçede çıkan orman yangınları da görüşüldü.

04.09.2019 15:59 tarihinde yayınlandı 199 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU MECLİSİNDE ORMAN YANGINI DUYARLILIĞI
Başkan Şahin vatandaşları yangınlara karşı daha hassas olmaları konusunda uyardı.
   Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin başkanlığında eylül ayı meclis toplantısını yapan Aksu Belediye Meclisi 10 gündem maddesini görüştü. Mecliste; grup sözcüleri tarafından önemli gün ve haftalar, önemli konular ifade edilirken geçen hafta Aksu’da çıkan orman yangınları da gündemdeydi. Orman yangınları ile ilgili açıklama yapan Başkan Şahin, “Geçen hafta üst üste çıkan orman yangınları bizleri çok üzdü. Yangınlar başlar başlamaz vatandaşlarımız direk beni arayarak haber verdi.    Orman Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yanı sıra Aksu Belediyesi olarak biz de yangınlara anında ve hızlı şekilde müdahale ettik. Yangına müdahale eden ekiplerimize hassasiyetleri ve özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızdan orman yangınlarına karşı daha duyarlı olmalarını rica ediyorum. Yurtpınar’da camların ormanın içine atılmış olduğunu gördük. Bunlar yangına sebebiyet veriyor, sigara izmaritlerini de yollara atmamalıyız. Yangın ciddi bir olay. Can kaybı olmaması sevindirici ama yangınların çıkmasına da sebep olmamalıyız. İnşallah ilçemizde bir daha yangın olayı yaşamayız.” dedi.
   Mecliste gündem maddeleri ilgili komisyonlara havale edilirken; Pınarlı –Cihadiye Mahalleleri 2. Etap 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonuna askı sürecinde yapılan itirazlar da görüşülerek konu İmar Komisyonuna havale dildi. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları