https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU KARARINI VERMİŞ 'ARSLAN' DİYOR

Yurtpınar Mahallesi'nde Aksulu vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, "Toplanan müthiş kalabalık aslında Aksu'da ne olduğunu gösteriyor. Hiç kimse boşuna uğraşmasın. Aksu, İYİ Partinin. Toplanan bu kalabalık beni çok duygulandırdı" dedi

15.03.2019 15:40 tarihinde yayınlandı 266 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU KARARINI VERMİŞ 'ARSLAN' DİYOR
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Bal, CHP İlçe Başkanı Kenan Yıldız, CHP-İYİ Parti Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan ve meclis üyeleri Yurtpınar Mahallesi'nde Aksulu vatandaşlarla bir araya geldi. Miting havasında gerçekleşen toplantıya yoğun ilginin olması Koray Aydın'a duygusal anlar yaşattı. 'Toplanan müthiş kalabalık aslında Aksu'da ne olduğunu gösteriyor' diyen Aydın, "Hiç kimse boşuna uğraşmasın. Aksu, İYİ Partinin. Toplanan bu kalabalık beni çok duygulandırdı" diye konuştu.
"BELAGAT DİLİNDEN BIKTIK USANDIK"
Kimsenin kendilerine ülkenin beka meselesini dayatmamasını söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, şöyle devam etti: "Biz bu ülkenin bir beka meselesi varsa canını ortaya koyacak bir Türk kültüründen geliyoruz. Biz ülkeyi yönetenlere bile bu ülkenin beka meselesini bırakmayız. Çıkarız ortaya adam gibi ülkemizin menfaatlerini her yerde, her zaman onlarla birlikte savunuruz. Belagat dilinden bıktık usandık. Bir seçime gidiyoruz ve Aksu'yu yönetecek insanı seçeceğiz. Burada yaşayan insanlar Aksu'yu başkasından öğrenecek değil. Kimin aşkı kuvvetli, kimin inancı kuvvetli, kimin arkasından gidersem adam gibi durur buna bakacak. Buna göre buranın yönetimiyle ilgili karar verecek."
BÖYLE SAVAŞ DİLİ GÖRMEDİM
Çocukluğundan beri siyaset yaptığını ama hiç bir mahalli seçimde böyle savaş dili görmediğini vurgulayan Koray Aydın, 'Sanki savaşa gidiyoruz' diyerek şunları kaydetti: "Teröristler, PKKlılar, fırsatçılar... Herkese bir kulp takıp kendi yanlışlarını görmeyenlere karşı bu ülkenin evlatları 'Sen de şaşarsın, sen de yanlış yaparsın, sen de eksik yaparsın' diyerek elimizdeki en güçlü kuvvetimiz olan oylarımızla Türk siyasetine yeniden ayar vereceğiz. Aksu'ya kendi evladınız olan Durmuş Ali Arslan'ı da seçerek en güzel cevabı vereceğiz."
TAVŞAN ADAYLARA DİKKAT
Şu an Aksu'da Millet İttifakı ile Cumhur İttifakının adayının yarıştığını ve İYİ Partili Arslan'ın 4 puanla önde olduğunu söyleyen Aydın, "Ama bu yetmez diyerek buraya geldim. Bu farkı en az 10 puana çıkararak Aksu'ya geleceğiz. Siyaset bir duruş doğrultusu ister. Her seçimde kıvrılarak bu seçimin tavşan adaylarına da hiç bir Aksulu hemşerim müsaade etmemelidir. Ankara'da seçimin sonucu belli olunca bir kirli dil hemen devreye girdi. İftiralar havada uçuşuyor. Onların bir anlamı yok. Biraz daha arayı açacağız demektir. Milletimizin feraseti her şeyi çözüyor. Bir gün Ankara'da her yer DSP bayrakları dolmuş. 1 hafta önce öğrendik ki büyükşehir adayları varmış. Oyları bölsün diye çıkmış bir tavşan aday" şeklinde konuştu.
KONUŞURSAK İNSAN İÇİNE ÇIKAMAZSIN
İYİ Parti saflarına geçse de mazisiyle gurur duyduğunu aktaran Genel Başkan Yardımcısı Aydın, "Ben hazır yiyen bir siyasetçi değilim. Bütün ömrüm çalışarak geçti. Çünkü ülkesini seven insanların çalışarak yapacakları çok işler var. Her seçimde başka partiden aday oldu mu özellikle mahalli seçimde bu tavşan kaç oyununa döndü. Bütün Türkiye'de bu oyun oynanıyor. O yüzden Aksu'daki tavşan adayına dikkat edeceksiniz. Oyları kimse bölmeyecek. Sandıktan Durmuş Ali Arslan'ı en büyük farkla çıkaracağız. Büyükşehirle de el ele verip bu Aksu'nun kaderini hep beraber değiştireceğiz. Bu arkadaş 23 yıllık devlet memurluğunu bırakmış Durmuş Ali Arslan'la uğraşıyormuş. Sen önce kendi haline bir bak. Konuşmaya başlarsak senin insan içine çıkacak halin kalmaz. Onun için siyasetin yeni yüzlerine imkân vereceksiniz" dedi.
TANZİM ALAY DEĞİL DE NEDİR?
Ankara'da tanzim satış noktalarında vatandaşların en az 1,5-2 saat beklediğine de değinen Koray Aydın, sözlerini şöyle tamamladı: "Sanki karneyle orada ürün satıyorlar. 2 kiloyla sınırlı. Yani insanların sıkıntı çeken, yaşam mücadelesi veren, aldığı maaşla ay sonunu nasıl getiririz hesabıyla kar ederim diye o kuyruğa giren insanlara karşı ülkeyi yönetenler bu bir varlık kuyruğudur diyor. Bu, insanların haliyle alay etmek değil de nedir? Elinizi vicdanınıza koyun. İhtiyacı olan insanların bu durumundan istifade ederek sen buna varlık kuyruğu diyorsan gün gelir Allah'ın tokadı devreye girer. Kimse ne oldum demesin, ayakları yerden kesilmesin."
"GELENEKSEL YÖNTEMLERİ BIRAKACAĞIZ"
2009'da kurulduğundan beri Aksu'nun temel belediyecilik hizmetlerini bile alamadığına dikkat çeken CHP-İYİ Parti Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, şöyle devam etti: "Düğün dernek gezmeler belediyecilik sayılmış. Vatandaşlarımız ihmal edilmiş. Vatandaşların hür iradesiyle seçilmiş Aksu Belediyesi, Aksu'ya hizmet vermek yerine başka yerlere yaranmak ve hoş görünmeye çalışıyor. Aksu'muzun kaynakları transfer ediliyor, yağmalanıyor. Aksu'nun çocukları hizmetten mahrum kalırken birilerine sürekli kaynaklar aktarılıyor. Aksu, artık Aksu'dan yönetilsin. Geleneksel yöntemleri bırakacağız. Aklın ve bilimin ışığında çalışacağız. Aksu'nun kaynakları yağmalanmadığı zaman, hortumlar kesildiği zaman önümüzdeki 5 yıl nasıl hizmet gelecek görün."
KENDİ PAZARIMIZI KURACAĞIZ
Tarımın sorunlarını ve hal yasasını hatırlatan Arslan, sözlerini şöyle devam ettirdi: "İnşallah öyle bir şey yapmazlar. Eğer öyle bir şey yaparlarsa projemiz hazır. Yurtpınar, Mandırlar ve Karaöz bölgesinde kendi paketleme, tasnif ve depolama tesisimizi yapacağız. Eğer pazara müdahale edilirse kendi pazarımızı burada kuracağız. Yaş sebzenin en sağlıklı işlediği Aksu'ya tesisler yapacağız. Kurşunlu bölgesinde canlı hayvan pazarımızı yapacağız. Muhittin Böcek Başkanımın sözü var. Onun yanına Antalya'nın en büyük mezbahasını yapacağız. Kurban pazarı da, et pazarı da Aksu'da oluşacak”
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları