https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU HEM HAFİFLİYOR HEM İNCELİYOR

Siyasilerden, memurlara, öğrencilerden ev hanımlarına kadar her yaş grubuna hitap eden Diyetisyen Melisa Leyla Sarıtekeli Aksu'yu hem hafifletip hem de inceltmeye devam ediyor.

23.10.2019 12:11 tarihinde yayınlandı 628 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU HEM HAFİFLİYOR HEM İNCELİYOR
   2 yıla yakın süredir Aksu'da faaliyet gösteren Diyetisyen Melisa Leyla Sarıtekeli Aksuluların kısa zamanda vazgeçilmezi olmayı başardı. Kilo vermek isteyenlerin yanı sıra kilo almak isteyenlerinde sorunlarına çözüm bulan Sarıtekeli Aksu'da ilk olmasına rağmen bölge halkının FORMLS Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Danışmanlığı'na çok çabuk alıştıklarını ifade etti.
Diyetisyen Melisa Leyla Sarıtekeli ''Danışanlarımla her şeyden önce çok güzel bir iletişimimiz var, hepsiyle her gün diyalog halindeyiz ve başarı oranımız bir hayli yüksek.  Eğer kontrol dışı bir durum yoksa ve listeye uyum sağladılarsa analiz cihazımızda gördüğümüz rakam sonunda bende danışanlarımda çok mutlu oluyoruz.''dedi.

MEYVE, SEBZE MEVSİMİNDE TÜKETİLMELİ
   Her meyve ve sebzenin mevsiminde tüketilmesi gerektiğine dikkat çeken Diyetisyen Sarıtekeli mevsimine göre tercih edilen besinlerin, mevsim koşullarına göre bağışıklık sistemini de desteklediğini dile getirdi.
DiyetisyenSarıtekeli ''Hormon takviyesi ve kullanılan kimyasallar ilaçlar, özellikle zamansız yetiştirilen ürünlerde çok fazla uygulanıyor. Bu nedenle, artık her mevsim her şeyi bulabiliyor olsak da, meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketmeye çalışmalıyız. Mevsiminde tüketilen meyve ve sebzelerin besin değeri daha yüksektir. Mevsimine göre tercih ettiğimiz besinler, mevsim koşullarına göre bağışıklık sistemimizi de destekler. Ayrıca daha ekonomik ve lezzetlidir. Tazesi bulunmayan zamanlarda, mevsiminde dondurulmuş veya konserve olanları tercih edilmelidir.''dedi.
Haber: Ayşe YILDIRIM

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları