https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU'DAN DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ

Tüm Türkiye'nin seferber olduğu yardım kampanyasına Aksu da katıldı. Toplanan yardımlar Elazığ'a gitmek için yola çıktı.Aksu Belediyesi Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere yardım tırı gönderdi.

29.01.2020 12:38 tarihinde yayınlandı 158 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU'DAN DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ
İlçedeki vatandaşların kendi imkanları ile yaptığı yardımlar belediye binası önünde toplandı. Kuru bakliyat, sebze meyve, battaniye ve giyeceklerin bulunduğu yardım tırı dün Aksu Belediyesi önünden Elazığ ve Malatya 'ya hareket etti. Meclis üyeleri ve belediye personellerinin de katkıda bulunduğu yardım tırı bugün sabah saatlerinde depremzedelere ulaşmış olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin mobil aşevi tırı, 5 arama kurtarma aracı, bin battaniye ve 21 kişilik ekibi Elazığ'a göndermesiyle başlayan yardım kampanyası üzerine tüm ilçe belediyeleri harekete geçti. Antalya'nın merkez ilçeleri başta olmak üzere tüm ilçeler depremzede vatandaşlara karşı sağ duyusunu gösterdi.
BAŞKAN ŞAHİN’DEN TEŞEKKÜR
Törende konuşan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, yaşanan felaket karşısında tüm Türkiye’nin kenetlendiğini belirterek,”Gönül istiyor ki; yapılarımız düzgün olsun, depremden etkilenmesin. Geçmişte yaşanan Marmara ve Van depremlerinden sonra yapı kontrol sistemi oturdu ancak 6.8 şiddetinde bir deprem, hakikaten bizim ülkemiz için büyük bir deprem. Bu tip felaketlerde ülkemizin manevi harcında sıkıntı olmadığını hep görüyoruz. Herkes, Türkiye’nin her yerinden bu bölgeye yardım gönderiyor. Her ne kadar, “Yardımlar yerine gidiyor mu” diye yaygara yapsalar da, Marmara ve Van depremlerinde o bölgelere trilyonlarca destek gittiğini gördük. Ülkemizin içindeki herkesin birbirine ihtiyacı olduğunu burada görmüş oluyoruz. Bu bir kaynaşmadır. Azdır, çoktur demeden herkes neyi varsa gönderiyor. Kampanyaya destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Ergün; Dünü dünde bırakıp, yarın ne yapabileceğimize bakmamız gerekiyor
Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ise yaşanan felaketten gerekli derslerin alınması gerektiğini söyledi. Ergün, “Ülkemizde yaşanan birçok felaket var ve bu felaketlerden gerekli dersleri çıkarmamız gerekiyor. Keşke demenin faydası yok. Dünü dünde bırakıp, yarın ne yapabileceğimize bakmamız gerekiyor. Yaşadığımız bölgede afet olmadan önce tedbirlerimizi almamız gerekiyor. Bu deprem şunu da gösterdi; biz zaman zaman farklı konularda birbirimize haksızlık ediyoruz ama deprem olduğu andan itibaren vatandaşlarımızın acısını hafifletmek adına, tüm Türkiye’de yardım kampanyaları düzenlendi. Bu da bizi gelecekle ilgili tekrar umutlandırdı. Biz acımızı ortak hale getirebiliyoruz, birlik ve beraberliğimizi sağlayabiliyoruz. Burada yapılan kampanyada tırın içerisinde ne olduğunun aslında fazla bir önemi yok. Biz Malatya ve Elazığ’daki herkese ‘Yanınızdayız’ mesajını iletmiş oluyoruz” diye konuştu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları