https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU’DA VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU TAM GAZ ÇALIŞIYOR

İçişleri Bakanlığının 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığa sahip vatandaşlara sokağa çıkma sınırlandırması getirmesiyle, bu kişilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” Aksu’da ihtiyaç sahiplerine el uzatmaya devam ediyor.

30.03.2020 10:42 tarihinde yayınlandı 176 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU’DA VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU TAM GAZ ÇALIŞIYOR

"Vefa Sosyal Destek Grubu" evlerinden çıkamayan büyüklerimiz ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımız için özveri ile çalışmaya devam ediyor. Ekipler, Vefa Sosyal Destek İletişim Hattına gelen talepler doğrultusunda büyüklerimizin ihtiyaçlarını karşılayıp, evlerinde dezenfektan çalışması yapıyor. Aksu’da 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığa sahip vatandaşlar 0242 426 39 39 numaralı hattı arayarak durumlarını bildiriyor.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda 21 Mart saat 24.00'den sonra 65 yaş ve üstü kişiler ile kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmalarının sınırlandırıldığını kaydeden Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, ilçede 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı olanların gıda ürünleri ve dezenfektasyonu başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılandığını kaydetti. Başkan Şahin, ilçe sakinlerine evlerinde kalması çağrısını yineleyerek belediye işlemlerini e-devlet üzerinden yapabileceklerini vurguladı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları