https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU’DA RAMAZAN DENETİMİ

Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz halk sağlığını korumak ve olası olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla; gıda satış ve üretimi yapılan iş yerlerinde, rutin denetimlerini Ramazan ayı öncesinde artırdı.

02.05.2019 16:23 tarihinde yayınlandı 295 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU’DA RAMAZAN DENETİMİ

  Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, Ramazan ayı öncesinde halkın gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmelerini, sağlıklı ve hijyenik ortamlarda üretilmiş ürünlerle iftarlarını açabilmelerini sağlamak amacıyla; fırın, kasap ve marketleri denetledi. Ekipler denetimlerde; iş yerlerinin genel temizliği, çalışanların eldiven kullanımı, ürünlerin üretim yerleri ile kullanılan ekipmanların uygunluğu, pişirme koşulları, malzemelerin kalitesi, ürünlerin saklanma koşulları, son kullanma tarihleri ve ekmek gramajlarını kontrol etti.

  Denetimlerde insan sağlığını olumsuz etkileyebilecek herhangi bir unsura rastlamadığı belirtilirken, bazı işletmelere eldiven kullanımının gerekliliği, gıda ürünlerinin saklanma koşullarına itina gösterilmesi gibi konularda uyarılarda bulunuldu. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri denetimlerin Ramazan ayı boyunca devam edeceğini açıklandı.

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları