https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU’DA PAZARLARA SIKI DENETİM

Aksu’da coronavirüs salgını nedeniyle pazarlar sıkı denetleniyor. Virüsün yayılmasını engellemek için hafta içi kurulan pazarların sayısı arttırıldı, bazı pazar yerleri farklı alanlara kaydırıldı, pazar giriş çıkışlarına el dezenfekteni kondu.

17.04.2020 14:41 tarihinde yayınlandı 132 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU’DA PAZARLARA SIKI DENETİM
 Tek bir yerden giriş ve çıkışların yapıldığı pazarlarda zabıtalar maske dağıtmaya devam etti. Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ve Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin pazarlara denetime çıktı.
Coronavirüs salgını nedeniyle tedbirleri sıkı tutan Aksu Kaymakamlığı ve Aksu Belediyesi insan sirkülasyonunun en fazla olduğu yerler olan pazarlarda ek tedbirler aldı. Geçen haftalarda pazarlarda tek giriş ve çıkışların yapıldığı, sosyal mesafenin sağlanması için tezgahların aralarının açıldığı, esnafa ve pazara gelen vatandaşlara ücretsiz maske dağıtıldığı Aksu pazarlarında bu hafta tedbirler daha da arttırıldı. Hafta sonu sokağa çıkma yasağının da uygulanmasıyla hafta sonu kurulan pazarlar hafta içi kurulmaya başlandı. Sosyal mesafenin önemi nedeniyle hafta içi kurulan pazarların sayısı da arttırılarak, vatandaşların yoğunluk yaşamasına engel olunmaya çalışıldı.
Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gülcü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İhsan İnal Güzelyurt Mahallesine kurulan pazarda denetim yaptı. Kaymakam Ergün, pazar yerinde maske kullanımına, ürünlerin pazarcılar tarafından poşetlenmesine, sosyal mesafeye uyulup uyulmadığına ve diğer kurallara dikkat etti. Başkan Şahin salgın bitine kadar pazar yerlerindeki uygulamaların bu şekilde devam edeceğini ifade ederek vatandaşlardan ve pazar esnafından kurallara uymalarını istedi. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları