https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU’DA CORONA VİRÜS TEDBİRLERİ ALINDI

Aksu’da corona virüs konusunda gerekli önlemler alınmaya başlandı. Hafta sonu belediye hizmet binasını ilaçlayan Aksu Belediyesi, belediyeye girişlerde de vatandaşlara kolonya dökerek el hijyenini sağlıyor.

16.03.2020 12:26 tarihinde yayınlandı 313 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU’DA CORONA VİRÜS TEDBİRLERİ ALINDI
Belediye; Kaymakamlık binası, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Perge girişi, parklar, duraklar ve camilerde de dezenfekte çalışması yapacak.
Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede pek çok ülkeyi etkisi altına alan corona virüse karşı Aksu’da özellikle halkın yoğun olarak kullandığı mekanlarda ilaçlama çalışması başladı. Önlemleri sıkı tutan Aksu Belediyesi ilk iş olarak belediye hizmet binasını ilaçladı. Belediye, binadaki hijyen maddelerini arttırırken girişlerde personellere ve halka kolonya dökerek el hijyenine de büyük önem veriyor.
Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel ekip, ilçedeki kamu kurumlarının binalarını, parkları, durakları, camileri de ilaçlayacak. Günde yüzlerce turistin uğrak noktası olan tarihi mekan Perge’de de belediye çalışma yapacak. Perge’nin girişindeki turnikeler dezenfekte edilerek temizlenecek.
Türkiye’de corona virüsün görülmesi ve Sağlık Bakanlığı’nın gerekli tedbirlerin alınmasını istemesiyle hemen harekete geçtiklerini ifade eden Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz kısa sürede gerekli hazırlıklarını yaparak, dezenfekte ilaçlarını aldı ve ilaçlama çalışmalarına başladı. Bu virüse karşı düzenli olarak dezenfeksiyon çalışması yapacağız.” dedi.
Ayrıca belediyede hamileler, kronik rahatsızlıkları bulunanlar, engelliler,  yönetici pozisyonundakiler hariç 60 yaş üstünde olanlar ve yasal süt izni kullananlar 12 gün idari izinli sayıldı. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları