https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU’DA CORONA VİRÜS DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Aksu’da temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını tespit etmek amacıyla gerçekleştirilen denetimler devam ediyor.

07.09.2020 00:12 tarihinde yayınlandı 125 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU’DA CORONA VİRÜS DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
  İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği “Covid¬19 Tedbirleri Kapsamında 4 Eylül 2020 Denetimi” konulu genelge kapsamında “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile ülke genelinde aynı anda gerçekleştirilen denetimler Aksu’da da yapıldı.  Aksu Kaymakamı Aydın Ergün başkanlığında gerçekleştirilen denetimlere Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gülcü, İlçe Jandarma Komutanı Hulisi Mehmet Müdük, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İhsan İnal ile Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri katıldı.
Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Aksu’da Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarıyla her bir faaliyet alanı ve iş kolu için alınması gereken önlemlerin denetlendiğini belirterek şunları söyledi:  “Kontrollü sosyal hayat döneminde ilçemizde denetimlerimize devam ediyoruz. Amacımız; vatandaşlarımızı bilgilendirerek, mücadelenin başarılı olabilmesi için temizlik, maske ve sosyal mesafe kuralları konusunda farkındalık oluşturmak. Bu farkındalığın kalıcı hale gelebilmesi için denetimlerimize periyodik aralıklarla devam edeceğiz” dedi.
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ise denetimler esnasında gerek vatandaşlara gerekse işletme sahiplerine “Biz belediye olarak gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Ancak Covid-19 ile mücadelede başarılı olmak istiyorsak toplumun tüm kesimlerinin temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyması büyük önem arz ediyor. Kontrollü sosyal hayat döneminde, Sağlık Bakanlığımız tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere hepimiz azami önem gösterelim” dedi.
                                                                    

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları