https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU BELEDİYESİ’NDEN GALERİCİLER SİTESİ AÇIKLAMASI

Aksu’da yapılması planlanan Oto Galericiler Sitesi ile ilgili yasal olmayan faaliyetler yapılması üzerine Aksu Belediyesi kamuoyunu bilgilendirmek için bir açıklama yayınladı.

10.09.2020 10:13 tarihinde yayınlandı 105 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU BELEDİYESİ’NDEN GALERİCİLER SİTESİ AÇIKLAMASI
      Belediye tarafından yapılan açıklamada,
“Antalya İli, Aksu İlçesi, Macun Mahallesinde yapılması düşünülen Oto Galericileri Sitesi ile ilgili olarak son zamanlarda gayri yasal faaliyetler başlatıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu konuda vatandaşlarımızın ve ilgililerin bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur. Şöyle ki,
  1. Projenin uygulanacağı 14098 ada 1 parsel nolu taşınmazın tapu kaydına göre arazinin maliklerinin toplam 233 hissedardan oluştuğu ve bu hissedarlardan toplam 53 kişi ile sözleşme yapıldığı diğer 180 hissedara ait herhangi bir belge bulunmadığı belirlenmiştir.
-Toplam hissedar sayısı                                           : 233
-Belediyemize sunulan sözleşme ve vekâlet sayısı : 53
-Eksik sözleşme ve vekâlet sayısı                           : 180
Sözleşme veya vekâletnamesi bulunmayan 14098 ada 1 parsel nolu taşınmazda mülkiyetleri bulunan hissedarların şikayetleri de söz konusudur.
  1. İlçemiz Macun Mahallesinde, 14098 ada 1 parsel üzerine yapılması düşünülen Oto Galericileri Sitesi ve çevresi ile ilgili olarak, belediyemiz tarafından yapılan 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 18.Madde (parselasyon) uygulamasının iptal edilmesi amacıyla arazide hissesi bulunan vatandaşlar tarafından, Antalya 2.İdare Mahkemesi nezdinde 2019/494 esas nolu olarak açılan davada YÜRÜTMEYİ DURDURMA kararı verilmiştir.
  2. Dolayısı ile söz konusu arazide, (yani 14098 ada 1 parsel üzerinde) proje alanında, inşaat ruhsatı alınmadan, ruhsatsız ve izinsiz olarak, kazı-hafriyat-dolgu ve tesviye işlemleri ve zemin betonlaması yapılması dâhil, geçici olarak veya kalıcı olmamak koşulu ile bile olsa (konteyner-kabin vb. tarzda) şantiye oluşturulması gibi faaliyetlerde bulunulması, hukuki ve yasal olarak mümkün değildir.
Sonuç olarak, belediyemiz tarafından bu projenin Aksu’da yapılması amacıyla en başından bu güne kadar her aşamasında gerekli yardım ve destek verilmiş olup, projenin engellenmesi söz konusu değildir.
Hem vatandaşlarımızın hem diğer 3. kişilerin mağduriyet yaşamamaları açısından konu ile ilgili olarak belediyemizden bilgi alınabileceği hususu;
Önemle İlgililerine Duyurulur.”   denildi.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları