https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU BELEDİYE SPOR KULUBÜ FAALİYETLERİNİ ANLATTI

Aksu Belediye Spor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi, Başkan Yardımcısı Arif Tatar, yönetim kurulu üyeleri ve antrenörlerle basın toplantısı düzenleyerek, spor kulübünün faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

11.10.2018 12:41 tarihinde yayınlandı 471 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU BELEDİYE SPOR KULUBÜ FAALİYETLERİNİ ANLATTI
  Toplantıya 7 Ekim Pazar günü beşincisi gerçekleştirilen yağlı pehlivan güreşleri hakkında değerlendirme yaparak başlayan Aksu Belediye Spor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi, güreşlerin başarıyla tamamlandığını söyledi.
  800 civarında güreşçiyi Aksu er meydanında ağırladıklarını kaydeden Selvi, “Aksu Belediye Spor Kulübü olarak 38 güreşçimiz er meydanımızdaydı. Bunlardan 8 tanesi derece yaptı. Biz yeni bir kulübüz, başaltında pehlivanlarımız yok alınan dereceler bizim için başarı. Güreşlerimizden alnımızın akıyla çıktık. Er meydanımızda on bine yakın kişiyi ağırladık. Belediyemizin ve basın mensuplarımızın destekleriyle çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
ARALIK AYI'NDA MİNDER GÜREŞLERİ BAŞLIYOR
 
Yağlı pehlivan güreşlerinin ardından aralık ayında minder güreşlerinin başlayacağını ifade eden Mehmet Selvi, hedeflerinin Türkiye ve Avrupa Şampiyonluğu olduğunu kaydetti. Diğer spor branşlarına da önem verildiğinin altını çizen Selvi, “Futbolda ilçemizde 5 takımımız var. Geçen yıl yeni bir kulübe göre sezonu başarıyla tamamladık. 23 Ağustos 2014’te kulübü teslim aldığımızda hiç sporcumuz yoktu, spor aktivitesi yoktu, kulübün 14 bin lira borcu vardı. Bugün hiçbir yere bir kuruş borcumuz yok ve sporcular yetiştiriyoruz.” şeklinde konuştu. 

KAYIT PARASI ALMAYAN TEK KULÜBÜZ
Talep geldikçe yeni branşlar açacaklarını ifade eden Kulüp Başkanı Selvi, “Bizler yönetim olarak hepimiz sporun içinden gelen insanlarız. Biz çocukların derdinden anlamazsak, bizden sonra gelenler hiç anlamaz. Gençlerin elinden tutacağız, istedikleri dallarda onlara spor yaptıracağız. Tüm branşlardaki sporcularımıza malzemelerini belediyenin bize ayırdığı bütçe ile karşılıyoruz. 19 ilçede yaz spor okullarından ücret almadan kayıt yapan tek ilçeyiz. Tek amacımız çocuklarımızın spor yapmasını sağlamak.” diye konuştu. 

SPORCULARIMIZ MİLLİ TAKIM SEÇMELERİNDE
Başarılı olan Aksulu sporcuların Türkiye’nin önemli kulüplerine transfer olduğunu anlatan Selvi, futbolculardan Emirhan Sekmen ve Yakup Atik’in de milli takım seçmelerinde olduğunu aktardı. Kulüpte Mua Thai, Kick Boks gibi branşların da yer aldığını ifade eden Selvi, bayanların spor yapması için imkan sağladıklarını da sözlerine ekledi. 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları