https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKGİAD'DAN KANDİL PROGRAMI

Geçtiğimiz hafta Regaip Kandili dolayısıyla Aksu Girişimci İşadamları Derneği (AKGİAD) bir etkinlik düzenleyerek Aksu'luları tarihi Ağalar Camii'nde buluşturdu.

04.03.2020 12:39 tarihinde yayınlandı 144 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKGİAD'DAN KANDİL PROGRAMI
    Düzenlenen programa Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Başkan Yardımcısı Celil Gökçen, Aksu İlçe Müftüsü Ahmet Bayer, MHP Aksu İlçe Başkanı Ahmet Bulut, İyi Parti Aksu Belediye Meclis Üyesi Nevzat Akcan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Meclis Üyesi ve geçen dönem AK Parti Aksu Belediye Başkan Aday Adayı Deniz Karataş, AKGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Ekinci, AKGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve birçok vatandaş katıldı.
    Yapılan ikramların ardından Osmanlı döneminde yapılan ve Aksu’nun ilk cami olan tarihi Ağalar Cami hakkında bilgiler verildi. Gecede, Ağalar Cami’nin 1810’lu yıllarda Perge Antik Kenti’nden getirilen taşlarla yapıldığı ve birkaç yıl önce Aksu Belediyesi’nin girişimleriyle yeniden restore edilerek ibadete açıldığı, böylelikle en az 200 yıl daha ibadet edilebilir hale getirildiği bilgisi de verildi. Kandil programı, yatsı namazının kılınmasıyla son buldu.
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları