https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AİLESİNE DÜRÜST OLAMAYANLAR TOPLUMA DA DÜRÜST OLAMAZ

Bazı siyasetçilerin idaresini devam ettirmek için seçim yarışında yokmuş gibi davrandıklarını belirten Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, “Sinsi sinsi siyaset yapıyorlar. Dürüstlük bakkalda alınıp satılan bir şey değildir. Kendi ailesine, çocuklarına karşı dürüst olamayan insanlar topluma karşı dürüst olamaz. Ya aklı ve bilimi seçeceksiniz ya da nefsini köreltemeyenl

23.03.2019 10:07 tarihinde yayınlandı 244 defa okundu 0 defa yorumlandı
AİLESİNE DÜRÜST OLAMAYANLAR TOPLUMA DA DÜRÜST OLAMAZ
CHP-İYİ Parti Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, seçim çalışmalarına son hızla devam ediyor. Arslan, CHP İlçe Başkanı Kenan Yıldız, İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Bal ve meclis üyeleriyle Altıntaş Mahallesi sakinlerini ziyaret etti. Düzenlediği mahalle toplantısında konuşan Arslan, siyasetin savaşmak anlamına gelmediğinin altını çizerek şunları kaydetti: “Bir adam çok bağırıyorsa aklı biraz daha arka plana itilmiştir. Bu tür bir siyaset, bu tür bir yönetim bizim tarzımız değil.”
“YÖNETİM İLMEK İLMEK DOKUMAKTIR”
Antalya’da mülkiyet sorunlarının he zaman var olduğundan bahseden Durmuş Ali Arslan, diğer ilçelerin bu sorunları çözerken Aksu’nun bir türlü baş edemediğine dikkat çekerek, “Aksu’dan çıkıp Muratpaşa’ya girince çok fark var. Bu yönetimden kaynaklanıyor. Böyle gelmiş böyle gider dersek, düğün dernek gezmeyi belediyecilik zannedersek olacağı budur. Aksu’nun kaynaklarını transfer ediyorlar. Neden alt yapımız, yolumuz yok? Birilerine peşkeş çekiliyor. Bu kötü yönetimi def etmemiz lazım. 1 Nisanda dürüst, ahlaklı kadroları başa getirmemiz lazım. Yönetim ilmek ilmek dokumaktır. İnce ince dokumazsanız şekil veremezsiniz. Belediye başkanı her şeyi bilmek zorunda değildir. Ama bilen adamı işe vermek zorundadır. Geriye dönük 10 yılın telafisini önümüzdeki 5 yılda yapacağız. Çalmayacağız, çaldırmayacağız. Adaletle idare edeceğiz. Yaptığımız her çalışmadan vatandaşlarımız haberdar olacaktır” diye konuştu.
BURAYA LAYIK GÖRMÜYORLAR
‘Aksu Belediyesi’nin imar yapan kadrolarını dağıttılar ve yönetimi Büyükşehir Belediyesine verdiler’ diyen Arslan, bu durumun ekonomi tasarrufu olarak bahane edildiğini dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Çalkaya’dan devreden 350 tapuya el koydular. Yaklaşık 2 bin 500 dönüm arsa çıkardılar. Havaalanı yanındaki topraklar en değerli topraklardır. ‘Ev yapacağımız yeri gösterin bedelini ödeyelim’ dedik. ‘40 yıllık sorunları çözdük’ diye tapu töreni yaptılar. Gelecekteki 40 yıllık sorunların temellerini attılar. Dediler ki ‘Dedeleriniz bu sorunlarla uğraştı. Biz de sizin başınıza çorap ördük. 40 yıl da siz uğraşın.’ Bize intikal eden yerler problemleriyle geldi. Bunu kabul edemeyiz. Niyetleri kötü. Problemleri çözme gayeleri yok. Bizi bu topraklarda yaşamaya layık görmüyorlar. ‘Para varsa biz kazanalım, dükkânlar bizim olsun. Siz de kibrit kutusu yerlere layıksınız’ diyorlar. Biz buna gelemeyiz. Biz yaylaların özgür çocuklarıyız.”Altıntaşlı vatandaşlar konut ve ticari yerlerin adaletsizce değiştirilmesine tepkiliydi. İYİ Partili Arslan, yönetime geldiklerinde bu durumun düzeltileceğini ve her şeyin adaletli yapılacağına söz vererek şöyle devam etti: “Bu imar sorunlarını çözmek zorundayız. Muhittin Başkan da vatandaşın istediğine göre çözüm üreteceğinin sözünü verdi.”
 
TAVŞAN ATLETLERİN GÖREVİ SÜRAT VERMEKTİR
Mevcut başkan AK Partili Halil Şahin’in broşüründen örnekler veren Arslan, içerisinden spor salonu yapıldığı yazan kısmı okuyarak nerede olduğunu bilmediğini söyledi. Başlanıp da yarım kalan proje dahi olmadığına dikkat çeken Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: “Tavşan atletler koşuyor boyna. Yarışı tamamlayamaz onlar. Tavşan atletlerin görevi diğer atletlere sürat vermektir. Sağ olsun sürat verdi ve hızla 31 Marta gidiyoruz. Bunlar idaresini devam ettirmek için sanki yarışta kendileri yokmuş gibi davranıyorlar. Sinsi sinsi siyaset yapıyorlar. Dürüstlük bakkalda alınıp satılan bir şey değildir. Kendi ailesine, çocuklarına karşı dürüst olamayan insanlar topluma karşı dürüst olamaz. Benim hayatımın hiç bir döneminde yalan yanlış işler yoktur. Bir devlet terbiyesi, bir aile terbiyesi aldım. Eski nostaljik günleri o otel günleri özleniyor. Ya aklı ve bilimi seçeceksiniz ya da nefsini köreltemeyenleri.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları