https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AESOB’dan Kaş’tan Gazipaşa’ya Kadar İlçe Belediye Başkanlarına Ziyaret

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Oda Başkanları ile birlikte Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar İlçe Belediye Başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

27.04.2019 16:15 tarihinde yayınlandı 173 defa okundu 0 defa yorumlandı
AESOB’dan Kaş’tan Gazipaşa’ya Kadar İlçe Belediye Başkanlarına Ziyaret
 AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Belediye Başkanlarının yanı sıra Kaymakamları ve bölge esnaf-sanatkarlarını da ziyaret etti.  
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Birlik Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Oda Başkanları ile birlikte 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda seçilen İlçe Belediye Başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, Antalya’ya, esnaf ve sanatkarlara hayırlı olması temennisiyle yeni dönem çalışmalarında başarılar diledi.
“Göynük’te önemli başarılar elde ettiniz”
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Oda Başkanları Batı ilçelerine yönelik gerçekleştirdikleri program kapsamında ilk olarak Kemer Belediye Başkanlığına seçilen Necati Topaloğlu’nu ziyaret ettiler. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun önemli işlere imza atacağına yürekten inandıklarını belirterek, “Sizi daha önceden tanıyor ve seviyorduk. Kemer Belediye Başkanlığını kazanacağınıza inanıyorduk ve burada önemli bir başarı sergileyerek göreve seçildiniz. Göynük Belediye Başkanı olarak yaptığınız başarılı çalışmalara hepimiz tanıklık ettik. Kemer Belediye Başkanı olarak da bu başarılarınızı devam ettireceğinize inanıyor, yeni görevinizin şahsınıza ve Kemerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.  
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, AESOB Başkanı Adlıhan Dere ile olan dostluğunun eskilere dayandığını aktararak, “Öncelikle haftanın ilk gününde bizlere gerçekleştirmiş olduğunuz ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Sizlerin de belirttiği gibi Kemer’de ezberleri bozarak bir çıkış yaptık ve sıfırdan başlayıp seçimleri kazandık. Bunun için çok mutluyuz ve Kemer halkının bizlere yüklemiş olduğu bu sorumluluğun bilincindeyiz. Bizlere bu desteği veren Kemer halkımıza, esnafımıza bir teşekkür borçluyuz. İnşallah hep beraber Kemerimize hizmet için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.
“Kumluca halkının gönlünü kazandınız”
AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve beraberindeki heyet Kumluca Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Köleoğlu’nu ziyaret ederek yeni dönem çalışmalarında başarılar diledi. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Biz sizi biliyoruz, tanıyoruz. Çok yakın dostlarımızın akrabasısınız. Kumluca’da büyük bir değişim yakaladınız. Genç, dinamik çalışma azminizle Kumluca halkının gönlünü kazandınız. Ben seçildiğiniz günden bu yana sizi sosyal medyadan takip ediyorum. Kumluca’da birlik ve beraberliği şimdiden sağladığınızı görüyoruz, güzel işler yapacağınıza inanıyoruz. Kumlucamıza, esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, “Göreve gelmemizle birlikte hızlı bir tempoyla çalışmaya başladık. Kumluca halkı bizden birlik ve beraberlik içerisinde iş yapmamızı istiyor. Şimdi hayallerimizi, projelerimizi gerçekleştirme vakti. Biz, Belediyemizi siyasi bir araç olarak kullanmayacağız. Odalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, muhtarlarımızla istişare ederek hizmet edeceğiz.” dedi.
“Finike için her türlü desteğe hazırız”
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Birlik Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Oda Başkanları ile birlikte Finike Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Geyikçi’yi ziyaret ederek, “31 Mart seçimlerinde Finikeli hemşerilerimizin takdiriyle seçilmenizden dolayı duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyor, bizlerden ne isterseniz Finike için her türlü desteğe hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Sizleri meclis üyeliği yaptığınız zamanlardan itibaren tanıyoruz. 25 yılı aşkın süredir var olan tecrübenizi Finike Belediye Başkanlığında başarılı bir şekilde sergileyeceğinize olan inancımız tamdır. Bizler her türlü projede, her türlü işbirliğinde sizlerin yanında olmaya hazırız.” dedi.
Finikeliye hizmet için göreve geldiklerini belirten Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “İnşallah Finikemiz için hayırlı işler yapacağız. 5 yıl sonra Finike’yi daha gelişmiş bir halde görmek en büyük amacımız. Ben sizlerle işbirliği içerisinde hareket etmek istiyorum, Finike’ye yakışan hizmetleri ortak kararlar alarak hayata geçirmek istiyorum. Biz, ben bilirim değil biz biliriz diyeceğiz.” dedi.
“Demre ulaşımını sisteme sokmalıyız”
AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve beraberindeki heyet Batı ilçelerine yönelik gerçekleştirdikleri ziyaretlere Demre Belediyesiyle devam etti. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Demre Belediye Başkanlığına seçilen Av. Okan Kocakaya’yı kutlayarak, “Demre’de gerçekleştirilen seçim kampanyası çok hareketli bir şekilde geçti. Herkesin gözü kulağı Demre’de idi. Nihayetinde Demreli hemşerilerimiz tercihini sizden yana kullandı. Sizleri Esnaf Odalar Birliği olarak tebrik ediyor, ne zaman bir ihtiyacınız, talebiniz olursa hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.” dedi.
Demre Belediye Başkanı Av. Okan Kocakaya, “Demre, tarımın yanı sıra turizmde de oldukça önemli zenginliklere sahip. Tabi bu zenginlikleri daha fazla tanıtmamız, vatandaşlarımızı ilçemize çekmemiz gerekiyor. Böylece esnafımızın işlerinde ve faaliyet gösteren esnaf sayısında da bir artış olacaktır. Örneğin sistemli bir ulaşım ağımız halen yok. Bunu sistemli ve yaygın bir hale getirmemiz gerekiyor. Hedefimiz memleketimizin mevcut potansiyellerini daha yararlı kullanmak. Hepimiz için hayırlısı olsun.” dedi.
“Kaş, Mutlu oldu”
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Yönetim,  Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Oda Başkanlarıyla birlikte Kaş Belediye Başkanlığına seçilen Mutlu Ulutaş’ı ziyaret ederek, “Sizlerle beraber ortak anılarımız, paylaşımlarımız var. Bizler ne zaman Kaş’a gelsek sizlerin de esnaf ve sanatkarlarımızla iç içe olduğunuzu, her zaman esnafımızın yanında yer aldığınızı gördük. Sizlere teşekkür ediyor, yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyorum. Kaş, Mutlu olacak demiştik, Kaş artık Mutlu oldu İnşallah önümüzdeki hizmet dönemi boyunca daha da mutlu olacak.” dedi.
Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, “Bugüne kadar gerek Birlik Başkanımız olarak siz, gerekse Oda Başkanımız bizim yanımızda oldunuz, bizlere destek oldunuz. Asıl ben sizlere teşekkür ediyorum. Milletimizin teveccühüyle bugün buradayız. Amacımız Kaş’a, hemşerilerimize hizmet etmek. Kaş, çok geniş bir coğrafyaya sahip ve her yerde farklı güzelliklerimiz var. Kaş’a hizmet için el ele, var gücümüzle çalışacağız.” dedi.
“Aksu önemli ölçüde gelişim yaşadı”
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Oda Başkanları ile birlikte 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda yeniden Aksu Belediye Başkanlığına seçilen Halil Şahin’i ziyaret etti. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Esnaf Odalar Birliği olarak düzenledikleri her programa katılan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’e teşekkür ederek, “Başkanım, davet ettiğimiz her programa icabet ederek bizleri yalnız bırakmadınız. Aksulu hemşerilerimizin takdiriyle yeniden Aksu Belediye Başkanı seçildiniz, sizleri kutluyor, görevinizin hayırlı olmasını diliyorum. Görev süreniz boyunca Aksu önemli ölçüde bir gelişim yaşadı. Yeni dönemde Aksu’yu daha da ileriye taşıyacağınıza inanıyoruz. İnşallah yine birlik içerisinde çalışacağız.” dedi.
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Aksu’nun önceliği planlama, imar çalışmaları. Geçtiğimiz dönemde birçok projeye imza attık, önümüzdeki dönem de Aksu’yu nasıl daha ileri taşırız, nasıl geliştiririz diye elimizden geleni yapacağız.” dedi.
“Döşemealtı geleceğin yaşam alanı”
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, yeniden Döşemealtı Belediye Başkanı olarak seçilen Turgay Genç’i ziyaret ederek, “Döşemealtı’nda yüksek tansiyonlu bir seçim dönemini geride bıraktınız ve yeniden Döşemealtı Belediye Başkanlığına seçildiniz. Sizi tebrik ediyorum. Siyasi rozetinizi çıkararak birleştirici bir tavrınız olduğunu görüyoruz. Döşemealtı gelişmeye çok açık bir ilçemiz. Ve yaptıklarınızla Döşemealtı’nı bir cazibe merkezi haline getirdiniz. İnanıyorum ki, önümüzdeki yıllarda Döşemealtı çok daha tercih edilir bir konumda olacak.” dedi.
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Döşemealtı, geleceğin yaşam alanı. Projelerimizi bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Burayı Antalya’ya yakışır bir merkez haline getireceğiz. Bunu hep birlikte ortak payda da buluşarak yapacağımıza inanıyorum.” dedi.
“Korkuteli’ne beraber hizmet edeceğiz”
Korkuteli Belediye Başkanlığına seçilen Ömer Niyazi İşlek’i ziyaret eden AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Ömer Niyazi İşlek Başkanımızın siyasi tecrübesi çok eskilere dayanıyor. Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği seçim kampanyaları, mimarı olduğu projeler ile adından sıkça söz ettiren başkanımızın Korkuteli’nde de önemli projelere imza atacağına inanıyorum. Daha seçildiği ilk günden bu yana Korkuteli’nde ilkleri yaparak aslında önümüzdeki hizmet döneminde yapacağı başarılı faaliyetlerin sinyallerini de vermiş oldu. Kendisi, gerçekleştirdiği analizler ve anketlerle bizlere de her zaman yardımcı olmuştur. Esnafın beklentilerini ve taleplerini çok detaylı bir şekilde incelemiştir. Yıllara dayanan bu tecrübenin Korkuteli’nde hayata geçecek olması bizleri ayrıca sevindiriyor.” dedi.
AESOB Başkanı Adlıhan Dere ile olan dostluklarının çok eskiye dayandığını aktaran Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, “Adlıhan Başkanımızla gerek siyasi gerekse sosyal hayatımızda hep iç içe, istişare halinde olduk. Meslek hayatım boyunca birbirimizle görüş alışverişinde bulunduk. Şimdi Allah bize hizmet etmeyi nasip etti. Korkuteli için düşündüklerimizi, hayallerimizi hayata geçirme fırsatını yakaladık. Korkuteli hepinizin bağı olan bir ilçemiz. Kiminiz yazlakçı, kiminiz daimi ikamet ediyor. Korkuteli’ne yakışan hizmetleri hep beraber yapacağız.” dedi.      
“Elmalı hepimiz için çok önemli”
Ziyaretlerine Elmalı Belediyesiyle devam eden AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Elmalı Belediye Başkanlığına seçilen Halil Öztürk’ü tebrik etti. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Halil Öztürk başkanımız Antalya merkezde de herkes tarafından tanınan ve sevilen bir isim. Kendisi daha önce İl Genel Meclis Üyesiydi. Kendisi makamda, koltukta gözü olmayan birisi. Elmalı bizim için manevi değeri çok yüksek bir ilçemiz ve Halil başkanımızın hepimiz için çok önemli olan bu şehre önemli katkılar koyacağına inanıyoruz.” dedi.
Ziyaret için teşekkür eden Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, “Sizlerin de belirttiği gibi Elmalı hepimiz için çok önemli bir yer. Buraya yapılacak her hizmet her katkı bizim için çok önemli. Elmalımıza gösterdiğiniz ilgi için asıl ben sizlere teşekkür ediyorum. Ben hepinizin emrindeyim, biz siyaset değil hizmet yapacağız.” dedi.
“Gazipaşa Antalya’nın giriş kapısı”
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Oda Başkanları Doğu ilçelerine yönelik gerçekleştirdikleri program kapsamında Gazipaşa, Alanya, Manavgat ve Serik Belediye Başkanlarını ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
İlk olarak Gazipaşa Belediye Başkanlığına seçilen Mehmet Ali Yılmaz’ı ziyaret eden AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Esnaf Odalar Birliği olarak Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar 75 odamız var. Gazipaşa’da da iki odamız mevcut ve Gazipaşa Antalya’nın giriş kapısı konumunda. Dolayısıyla Gazipaşa hem bizler için hem de Antalyamız için önemli bir konuma sahip. Buraya yapılacak her hizmet hem esnafımız için hem de Antalyamız için çok önemli. Ben sizi bir kez daha tebrik ediyor, görevinizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, ziyaretleri dolayısıyla AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve beraberindeki heyete teşekkür ederek Gazipaşa’ya yakışır bir şekilde hizmet edeceklerini aktardı.
“Alanya’nın geleceğini beraber inşa edeceğiz”
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, beraberindeki heyet ile birlikte yeniden Alanya Belediye Başkanlığına seçilen Adem Murat Yücel’i ziyaret ederek tebrik etti. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Sizin daha önceki belediye başkanlıklarınız döneminde sergilediğiniz başarılı çalışmaları biliyoruz. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde de büyük bir farkla yeniden seçildiniz, sizi tebrik ediyorum. Alanya’yı çok iyi bildiğinizi, tüm hizmetlerinizi Alanya’nın ve esnafın yararına gerçekleştirdiğinizi her zaman savunan bir kardeşinizim. Bugüne kadar yaptığımız işbirliklerine yeni dönemde de devam edeceğimize inanıyorum, her zaman her türlü desteğe hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” dedi.
Belediye Başkanlık görevini severek yaptığını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bizim ideallerimiz bölgemizin, milletimizin, esnafımızın mutluluğu içindir. Ben sizlerle çalışmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Çünkü sizler de bizim gibi seçilerek geliyorsunuz ve önemli bir temsiliyetiniz var. Bu sebeple, bu memleket için hep birlikte çalışacağız. Alanya’nın geleceğini beraber inşa edeceğiz.” dedi.
“Manavgat’ın öz evladısınız” 
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Oda Başkanları ile birlikte yeniden Manavgat Belediye Başkanlığına seçilen Şükrü Sözen’i ziyaret ederek, “Manavgatımıza yaptığınız hizmetlerle, çevre düzenlemeleriyle, yeşil alanlarıyla ve kültürel faaliyetleriyle en yaşanabilir ilçelerimiz arasında yer alıyor. Manavgat’ın öz evladı olarak yeniden Belediye Başkanı olarak seçildiniz. Sizi tebrik ediyor, görevinizde başarılar diliyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ekip ruhu ve birlik içerisinde hizmet edeceğinize inanıyoruz.” dedi.
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, AESOB Başkanı Adlıhan Dere’ye ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek, “Manavgat hepimizin, Antalya hepimizin. Bu şehre beraber hizmet edeceğiz. Sizlerle her zaman iletişim halindeyiz. Meslek odalarımızla güçlü bir iletişimimiz var, önümüzdeki dönemde de bu iletişimimizi koruyacağız.” dedi.
“Önemli olan Serik’e yapılacak hizmetler”
AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve beraberindeki heyet son olarak Serik Belediye Başkanlığına seçilen Enver Aputkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Öncelikle Serikli hemşerilerimizin teveccühüyle Serik Belediye Başkanı olarak seçilmenizden dolayı sizi tebrik ediyor, görevinizin hayırlı olmasını diliyorum. Başkanımız zaten tüm konulara hakim. Turizm konusunda da çözüm bekleyen konuları en kısa sürede çözeceğine inancımız tam. Biz Esnaf Odalar Birliği olarak elimizden geleni yapmaya hazırız.” dedi.
Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, “Bu bir hizmet yarışı. Önemli olan Serik’e yapılacak hizmetler. Belediyelerin kuruluş amacı vatandaşa hizmettir. Artık siyaseti geride bıraktık. Şimdi önümüze bakma, daha iyi neler yapabiliriz diye düşünme vakti. Tabi ki eksiklerimiz var, İnşallah bu eksikleri hep beraber tamamlayacağız.” dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları