https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AESOB’dan 1400 Kişilik İftar

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği geleneksel iftar programı Ramazan ayının ikinci gününde 1400 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

09.05.2019 09:45 tarihinde yayınlandı 191 defa okundu 0 defa yorumlandı
AESOB’dan 1400 Kişilik İftar
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Hizmet Binası önünde düzenlenen geleneksel iftar programı Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 3. Piyade Eğitim ve Tugay Komutanı P. Alb. Tuncay Polat, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Orhan Özdemir, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Albay Sezai Özkurt, Kepez Belediye Başkanı Av. Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Korkuteli Belediye Başkan Vekili İlhami Yıldıran, Hava Meydan Komutanı Hv. Alb. Mustafa Tunay, Ak Parti İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş, Mhp İl Başkanı Mustafa Aksoy, İyi Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, İlçe Başkanları, Müftü Yardımcısı Mustafa Şimşek, SGK İl Müdürü Nejat Deniz, İşkur İl Müdürü Veli Tekkanat, İlbank A.Ş. Antalya Bölge Müdürü Fuat Koçal, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mahmut Kaplan, TSE Akdeniz Bölge Koordinatörü Hasan Demirtaş, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Türk Telekom Antalya Bölge Müdürü İrfan Yıldız, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer, Deniz Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin, SMMM Odası Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, 6. Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi, Kahveciler Federasyonu Başkanı Murat Ağaoğlu, Halkbank Antalya Bölge Koordinatörü Mikail Özdemir, Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp, Oda ve Kooperatif Başkanları, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Muhtarlar, çok sayıda esnaf ve sanatkarın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
İftar programında konuşan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayına bizleri kavuşturduğu için Allah’a şükrediyor, iftar soframızı siz kıymetli konuklarımızla, esnaf ve sanatkarlarımızla birlikte paylaşmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Ramazan, İslam’ın merhametini, hakkaniyetini ve ibadetini, bilgi ve erdemle bütünleşmiş ahlakını, tüm insanlığa anlatan kutsal bir aydır. Bu mübarek ayda Rabbimden tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri ve bizleri mübarek Ramazana eriştirdiği gibi bin aydan daha hayırlı bir gece olan Kadir Gecesi’ne de Ramazan Bayramı’na da eriştirmesini niyaz ediyorum.” dedi.  
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, İftar davetine icabet eden tüm misafirlere teşekkür ederek, “Bizler, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizin siz esnaf dostlarıyla ve esnaf kardeşlerimizle bir araya gelmeyi, her zaman çok kıymetli görüyoruz. Ramazan ayı da bunun için güzel bir vesile oluyor. Antalya merkez ve ilçelerimizde düzenlediğimiz iftar sofralarında esnaflarımızla buluşup, Ramazan’ın huzurunu birlikte yaşıyoruz. Bizler, paylaşmanın bereketine inanıyoruz. Yalnızca Ramazan’da ya da belirli günlerde değil, her fırsatta birbirimize destek olmayı kendimize ödev biliyoruz. Kişisel çabalarımızın dışında da bu geleneklerimizi yaygınlaştırmak için çalışmalar yürütüyoruz. Ben bugün burada bizlerle birlikte esnaf soframızda iftarını yapan çok değerli Protokolümüze, Birlik, Oda ve Kooperatif Başkanlarımıza, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimize, tüm esnaf ve sanatkar kardeşlerimize ve çok kıymetli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum, hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum.” dedi.
Mübarek Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Ramazan ayının en güzel tarafı böylesine güzel sofraları paylaşmamız ve bir araya gelerek dayanışmamız. Bugün burada sofranıza eşlik etmekten büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ramazan ayı birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi ve helalleşmemizi geliştirmemiz gereken bir ay. Gördüğünüz gibi kamu görevlileri, sivil toplum kuruluşları, esnafımız, vatandaşımız her birimiz sokakta kurulmuş bir sofranın etrafında bir araya gelebiliyoruz. İşte bu bizim millet olmamızın bir göstergesi. Ben bu akşam bu güzel sofrayı kuran Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Adlıhan Dere’ye ve yönetimine teşekkür ediyorum. Rabbim yapmış olduğunuz ibadetlerinizi kabul etsin diyor, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin düzenlemiş olduğu iftar programlarına her zaman katıldıklarını belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Her zaman olduğu gibi böylesine güzel bir akşamda da Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Adlıhan Dere’nin düzenlemiş olduğu iftar programında bir araya geldik. Yüce Allah’tan tüm ibadetlerimizi ve tuttuğumuz oruçlarımızı kabul etmesini diliyorum. Bugün bu güzel sofranın kurulmasına emeği geçen başta Birlik Başkanımız olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Antalya’daki birlik ve beraberliğe dikkat çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Değerli esnaf kardeşlerimin, bu güzide topluluğun bir araya gelmesinde ve bu güzel sofranın kurulmasında emeği geçen Birlik Başkanımız ve benim de yönetim kurulu üyem Adlıhan Dere’ye teşekkür ediyorum. Bu anlamlı iftar sofrasında 900 yıllık geçmişi olan Ahi Teşkilatının bir temsilcisi olarak siz değerli kardeşlerimizle bir araya gelmek bana onur verdi. Burada oluşturmuş olduğunuz birlik ve beraberlik hepimize örnek olmalı. Bu iftar daveti sizlerin bir araya gelmesi ve bu aziz günlerin birleştiriciliğinden faydalanabilmemiz için çok önemli. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, bu güzel iftar yemeğinin hayırlara vesile olmasını diliyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum.” dedi.     
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği geleneksel iftar programı sonrasında Protokol ve Oda Başkanları AESOB Başkanı Adlıhan Dere’nin makamına çıkarak bir süre sohbet ettiler.  

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları