https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

88. İZMİR ENTERNASYONAL FUAR'I ONUR KONUĞU: MEMİK KİBARKAYA

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından 6-15 tarihleri arasında düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuar açılışı gerçekleştirildi.

12.09.2019 08:57 tarihinde yayınlandı 493 defa okundu 0 defa yorumlandı
88. İZMİR ENTERNASYONAL FUAR'I ONUR KONUĞU: MEMİK KİBARKAYA
           Veteriner Hekim, Ressam Memik Kibarkaya 88. İzmir Enternasyonal Fuar'ında,  ''Parmak İzlerim'' kişisel sergisiyle, resimlerini sanatseverlerle buluşturdu.
           İzmir Fuarına bu yıl Kahramanmaraş konuk il olarak katıldı.Ressam Kibarkaya ise Fuar'ın onur konuğu oldu. Eserleri büyük ilgi gören Kibarkaya'yı  serginin ilk günü İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer ziyaret etti. Başkan Soyer, Kibarkaya'yı çalışmalarından ötürü kutladı. Ardından, İzmir Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Gökhan Özdemir sergiyi ziyaret ederek, ''Odamız İletişim sorumlusu Hakan Boyar ile sergiyi ziyaret ettik. Değerli meslektaşımız bizi ilgi ve memnuniyetle karşıladı. Kısa da olsa sanatından, mesleki anılarından konuştuk. Kendisine sağlıklı, sanat dolu nice yıllar diliyoruz'' diye konuştu. Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Niyazi Can ve Müsiad Başkanı Sami Kervancıoğlu da Kibarkaya'yı ziyaret edenler arasındaydı.
            Ressam Kibarkaya çalışmalarını, fırça kullanmadan parmak dokunuşlarıyla yapıyor. ''Benim resimlerimde dokunma vardır ve ben dokununca haz alıyorum'' diye konuşan ressamımız, 50'nin üzerinde sergi açtığını dile getirdi. İzmir sergisinden ayrılırken ise, ''Elveda güzel İzmir, güzel insanlar. Sergim boyunca müthiş destek gördüm. Sanat ruhum doydu. Bu alkışlarla daha güzel resimlerle buluşmak dileğiyle'' diyerek hislerini dile getirdi.
           Sanatçımız  Memik  Kibarkaya'yı kutlar, nice sergiler dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları