https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

86. KOLEKSİYON BULUŞMASI YAVUZ İŞÇEN

Araştırmacı-Yazar Yavuz İşçen, çıkardığı iki kitabıyla imza günü düzenledi. 86. Koleksiyon Buluşması Dernek Burs Fonu yararına ODTÜ Mezunlar Derneği'nde 25 Haziran 2019 tarihinde yapıldı.

26.06.2019 13:34 tarihinde yayınlandı 297 defa okundu 0 defa yorumlandı
86. KOLEKSİYON BULUŞMASI YAVUZ İŞÇEN
   Yoğun bir kalabalığa sahne olan imza günü, Yavuz İşçen'in konuşması ve  Mehmet Emin Göktepe'nin piyano dinletisiyle devam etti. ODTÜ Mezunlar Derneği Burs Fonu Yararına yapılan imza gününde, çok kitap satıldığı gözlemlendi.
         ''Osmanlı Döneminde Ankara'nın Mahalle Çeşmeleri''  ve  ''Cumhuriyet Öncesi Ankara'da Cami ve Mescitler''  adlı kitaplar, çıktığın günden itibaren büyük ilgi gördü. Kapadokya araştırmaları ve kitaplarıyla bilinen Yavuz İşçen, ''Ankara Kent Yazıları''  adlı blogda, eski Ankara'yı  özleyenlere, kent araştırmaları yapanlara bilgi aktarıyor. Daha önce, ''Cadde Anafartalar'' adlı kitapta , Ankaranın  ilk marka olan caddesi ile ilgili belge ve fotoğraflar yer alıyordu.
            Kitaplar,  proje yönetmeni Orhan Altıntuğlu, yayına hazırlayan Ayça Olcaytu İşçen, grafik tasarım Taner Kaya ve yapımı Cadde Anafartalar Kuyumcuları tarafından hazırlandı. 
           Yıllardır Ankara üzerine kitaplar yazan, bilgiler aktaran ve benim Ankara'yı tanımama vesile olan Yavuz İşçen hocama teşekkür ederim. Daha nice kitaplar dileği ile.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları