https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

68 KUŞAĞI BİR YAZAR VE "HAK HUKUK ADALET" KİTABI

Yazar Atilla Sarp imza günü, 27 Nisan 2019 tarihinde, Ankara Zafer Çarşısı Barış Kitapevi'nde yapıldı.

02.05.2019 13:38 tarihinde yayınlandı 266 defa okundu 0 defa yorumlandı
68 KUŞAĞI BİR YAZAR VE "HAK HUKUK ADALET" KİTABI
      Ziraat Mühendisi olan yazarımız, 1946 yılında Ankara'da doğdu. 1958-, 2017 tarihleri arasında aktivist, üye, yönetici, yönetici danışmanı, ikinci başkan, başkan, genel başkan olarak çeşitli dernek, sendika, vakıf ve partilerde görev aldı.
           Askerlik görevi dışında kalan sürede, Ankara Belediyesi'nde işçi, mühendis ve hizmet işçileri sendikasında uzman olarak görevlerde de bulundu. Ayrıca, 1980-2005 yıllarında tarımın çeşitli alanlarında, ağırlıklı olarak çevre çalışmalarında, kendi şirketi ''TÜMAPA'' ile çok sayıda tarımsal, bitkisel, yapısal alanda mal ve hizmet üretiminde ve ithalat, ihracat işlerinde çalıştı.
            Sarp, ''Hak Hukuk Adaler'' adını taşıyan kitabında, 2017 yılında Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı ''Adalet Yürüyüşü'' sırasında ki anılarını anlatıyor. Uzun soluklu  bu kitap için yazar, "450 kilo metrelik yolu hayal kurarak, eski günlerimi ve arkadaşlarımı düşünerek, yani o yıllara dönerek tamamladım" dedi.
           Atilla Sarp, 68 kuşağı devrimcilerinden, ve Dev-Genç Başkanlığı yaptığını, esas adının  Tam Demokrat Atilla  Sarp olduğunu söyleyerek, "Babam ben doğduğum yıllarda dönemin etkisinde kalarak bana bu ismi koymuş'' diyerek anılarının bir kısmını anlattı.
           Yazarın, ''Yaşadığım Ordu, İç Dinamiğin Sancıları ve Tam Demokrat Mavralar'' adlı kitapları da bulunuyor.
            Bu renkli yaşamın sahibi Atilla Sarp'a başarılarının devamını dileriz.
 
HABER: SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları