https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali yarın başlıyor!

Türkiye’nin en uzun soluklu sinema etkinliği olan Antalya Altın Portakal Film Festivali,yarın başlıyor! Sinema ve televizyon dünyasından ünlü isimleri Antalyalılarla buluşturan Geleneksel Kortejile ‘merhaba’ diyecek olan festivalin Açılış Töreni ise 10 bin kişilik Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek.

25.10.2019 15:03 tarihinde yayınlandı 190 defa okundu 0 defa yorumlandı
56. Antalya Altın Portakal Film Festivali yarın başlıyor!
Selma Günerive Ahmet Mekin’in Onur Ödülleri’ni, Can Kolukısa’nın da Yıldırım Önal Anı Ödülü’nü alacağı gece, Anjelika Akbar’ın piyanosuyla açılacak ve Candan Erçetin’in büyüleyici sesiyle sona erecek. CNN Türk’ten canlı olarak yayınlanacak Açılış Töreni’nin konuklarından biri de, bu yılın afişini süsleyen Türkan Şorayolacak. İki gündür bilet satışlarıyla rekor kıran festivalde, “Topal Şükran’ın Maceraları”, “Parazit”, “Monos” ve “Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi”filmlerinin biletleri biterken, “Ayrık Otları”, “Görünmez Yaşam”, “Nil'in Meryem’i” gibi merakla beklenen filmlerin biletleri de tükenmek üzere.
 
Bu yıl 56.sı düzenlenecek Antalya Altın Portakal Film Festivali, yarın (26 Ekim)başlıyor. “Öze Dönüş”temasıyla gerçekleşecek ve 29 ülkeden, 69 yönetmenin, toplam 66 filminingösterileceği festival, geleneksel Kortej Yürüyüşüve Açılış Töreniile Antalyalı sinemaseverlere ‘merhaba’ diyor.
 
Kortej coşkusuyla başlayacak
Saat 15.00’da Cam Piramit’in önünden başlayacak Kortej, Antalya Kültür Merkezi (AKM), Yüzüncü Yıl Bulvarı, Anafartalar (Güllük) Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Caddesi, Işıklar Caddesi güzergahı üzerinden devam edecek ve Eski Belediye Binası’nda sona erecek. 6 kilometrelik kortejde, festival bando takımı, DJ performansı ve ünlü film karakterlerinin maskotları yürüyüşe renk katarken, sinema ve televizyon dünyasından yıldız isimler Antalyalıları selamlayacak.
 
Antalya’da ünlüler geçidi yaşanacak
Sinema ve televizyon dünyasından ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşecek kortej, festivalin Açılış Töreni’nin de yapılacağı Kapalı Spor Salonu’nda son bulacak. Halka açık ve ücretsiz olan törende, Selma Güneri ve Ahmet Mekin’e Onur Ödülleri, Can Kolukısa’ya da Yıldırım Önal Anı Ödülüsunulacak. Gecede ayrıca, Festivalin bu yılki afişini süsleyen Türkan Şorayda katılacak.
 
Anjelika Akbar ve Candan Erçetin’den müzik şöleni
Anjelika Akbar’ın piyano resitali ile başlayacak olan ve CNN Türk’ten canlı yayınlanacak olan gecenin finalinde, Türkçe müziğin en önemli söz yazarı ve şarkıcılarından Candan Erçetin,senfonik bir konser verecek. Açılış Töreni halkın katılımına açık ve ücretsiz olacak.
 
Festival’de rekor satış!
Gösterimlerin de yarın başlayacağı Festivalde bu yıl rekor satışlar yaşanıyor. Onur Ünlü’nün yönetttiği ve Demet Evgar’ın başrolünde olduğu “Topal Şükran’ın Maceraları”, “Dünya Sineması” bölümünde yer alan, Jong Joon Ho’nun Altın Palmiyeli karakomedisi “Parazit”, Brezilyalı yönetmenAlejandro Landes’in San Sebastián’da En İyi Film seçilen hipnotik filmi “Monos” ve Céline Sciamma’nın eleştirmenlerce yılın filmlerinden biri olarak gösterilen draması “Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi”nin biletleri tükenmiş durumda.
 
Bileti bitmek üzere olanlar
Cenk Ertürk'ün “Nuh Tepesi”, Emin Alper’in “Kız Kardeşler”, Lauren Greenfield’in “İpleri Elinde Tutan Kadın”, Billie Piper’ın “Ayrık Otları”, Nicolas Bedos’un “Yeni Baştan”, Hirokazu Kore-eda’nın “Saklı Gerçekler”, Karim Aïnouz’un “Görünmez Yaşam”, Atiq Rahimi’nin “Nil'in Meryem’i”,Dag J. Haugerud’un “Çocuklar” ve Joe Odagiri’nin “Zaman Her Şeyi Siler” filmlerinin biletleri ise bitmek üzere.
 
Biletlerde bu yıl indirim var!
Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması, Ulusal Belgesel Film Yarışması ileÇocuklar İçin Altın Portakal: Eğlenceli Çizgi Filmler bölümlerindeki film gösterimlerinin tümünün ücretsiz olacağı Festivalin biletleri biletix’te satışta olacak. Bilet fiyatlarında artış yerine indirim sağlayan festivalde, geçen yıl 6 TL olanTambiletler bu yıl 5 TL’den satışa sunulurken, öğrenci, öğretmen ve emeklilerin yararlanabileceği İndirimli biletler ise 4 TL’den 3 TL’ye düşürüldü. Festivalin gösterimleri, Antalya Kültür Merkezi’ndeki(AKM) Aspendos Salonu ve Perge Salonu’nda ve Migros AVM’de bulunan Cinemaximum’un 6. ve 7. salonlarında gerçekleşecek.26 Ekim-1 Kasımtarihleri arasında, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve ANSETtarafından gerçekleştirilen 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali ile ilgili detaylara antalyaff.comadresinden ulaşabilirsiniz.
 
56. Antalya Altın Portakal Film Festivali
26 Ekim - 1 Kasım 2019
 
antalyaff.com
 
 
56. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ
 
 
ALTIN PORTAKAL KORTEJİ
26 Ekim 2019, Cumartesi/Saat: 15:00 - 17:30
Başlangıç:Cam PiramitBitiş:Eski Belediye Binası
 
AÇILIŞ TÖRENİ
26 Ekim 2019, Cumartesi/Saat: 19:00 (Kırmızı Halı), 20:00 (Tören)
Kapalı Spor Salonu(Meltem)
 
Antalya Migros AVM / Cinemaximum Salon 6
 
12:30 PARAZİT
15:30 İPLERİ ELİNDE TUTAN KADIN
18:30 MONOS
21:00 AYRIK OTLARI
 
Antalya Migros AVM / Cinemaximum 7
 
12:15 ÇOCUKLAR İÇİN ALTIN PORTAKAL
15:30 NUH TEPESİ
18:30 NİL’İN MERYEM’İ
21:00 ÇOCUKLAR
 
GÖSTERİM MEKÂNLARI
 
AKM (Cam Piramit Alanı)
AKM Aspendos Salonu, AKM Perge Salonu
Sakıp Sabancı Bulvarı No:18 Meltem Mahallesi Muratpaşa, Antalya
 
Antalya Migros AVM
Cinemaximum Salon 6, Cinemaximum 7
Migros Alışveriş Merkezi Arapsuyu Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 3 Konyaaltı - Antalya
 
BİLETLER:biletix.com- Tam: 5 TL İndirimli: 3 TL
 
İndirimli biletler öğrenciler, öğretmenler ve emekli seyirciler için geçerlidir.
 
AKM Perge Salonu'ndaki tüm gösterimler; Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması, Ulusal Belgesel Film Yarışması ile Çocuklar İçin Altın Portakal: Eğlenceli Çizgi Filmler bölümlerindeki film gösterimleri ile Öğle Sohbetleri ücretsizdir.
 
TWITTER+ INSTAGRAM+ FACEBOOK+ YOUTUBE

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları