https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

06.06.2020 00:44 tarihinde yayınlandı 103 defa okundu 0 defa yorumlandı
5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
   Birleşmiş Milletler Örgütü 1972 yılında İsveç'in başkenti Stocholm'de 133 ülkenin katılımı ile düzenlediği zirvede, 5 Haziran tarihinin ''Dünya Çevre Günü'' olmasını oy birliğiyle kabul etti. O tarihten bu yana çevre sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekmek, halkın katılımını geliştirmek ve politik ilgiyi artırmak üzere dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 
         Doğal yaşam alanımızda çevresel ve iklimsel sorunlara dikkat çeken Dünya Çevre Günü her yıl kutlanarak, insanoğlunun doğaya verdiği zararı aza indirmek ve tabiatın önemini anlamak amacıyla kutlanıyor. 
          Yaşamın devamını sağlamak için insanların doğanın bir parçası olduğunu, doğal varlıkları ve yaşam zincirini korumanın hayati önem taşıdığını vurgulamak amacıyla, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nün bu yılki teması ''Biyolojik Çeşitlilik'' olarak belirlendi. Doğal kaynak tüketimi, fazla su tüketimi, orman yangınları gibi alanlarda farkındalık yaratmak için özellikle bu yıl korona virüs sebebiyle sosyal medyadan resimli Çevre Günü mesajları yayımlandı.
           Pandemi döneminde, doğal güzelliklerin önemini daha iyi anlamamız dileği ile Çevre Günü'nü kutlarız. Görselde ki Ginkgo Biloba  (Mabet Ağacı) ebru çalışması için Esengül Boyacıoğlu İnalpulat'a teşekkür ederiz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları