https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

30 AĞUSTOS ZAFERİ 97.YILDÖNÜMÜ ANKARA'DA COŞKUYLA KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıldonümü Anıtkabir'de bu yıl da muhteşem kutlandı.Ziyaret etmek isteyen vatandaşlar Ata'mızı minnet ve coşkuyla andı.

31.08.2019 09:46 tarihinde yayınlandı 235 defa okundu 0 defa yorumlandı
30 AĞUSTOS ZAFERİ 97.YILDÖNÜMÜ ANKARA'DA COŞKUYLA KUTLANDI
          Devlet erkanının katıldığı törenin ardından ziyarete açılan Anıtkabir'de yaşlı, genç ve özellikle çocuklar, Atatürk'ün mozelesine çiçek bırakdı. Ardından Anıtkabir Müzesi gezildi.
          Görevli askerlerin nöbet değişimi vatandaşlarca alkışlanırken, Anıkabir'de nöbet tutan askerlerle hatıra fotoğrafı çektirmek için, vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.
           30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı on binlerin ziyaretiyle, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.
            Ankara Büyükşehir Belediyesi, etkinlik alanlarını Türk Bayraklarıyla donattı.. Cadde ve sokaklar Zafer Bayramı temalı afişler ve görsellerle süslendi. Ankara Metrosun da ise bir ilk yaşandı. Başkan Yavaş'ın 30 Ağustos kutlaması ardından, ''Ankara'nın Taşına Bak'' türküsüyle anons yapıldı. Zafer Bayramı Kortejinde ise, Türk Bayrakları dağıtılarak marşlar eşliğinde yürüyüş yapıldı. Anıkabir'in ardından, yürüyüşe de vatandaşın ilgisinin yoğun olduğu gözlendi.
             Nice 97 yıllar diliyor, sevgili Ata'mızı saygıyla anıyoruz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları