https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

3 MAYIS DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜ KUTLU OLSUN

1993 yılında Birleşmiş Milletler tarafından alınan bir karar doğrultusunda, 3 Mayıs tarihi tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de ''Dünya Basın Özgürlüğü Günü'' olarak kutlanıyor.

04.05.2020 12:10 tarihinde yayınlandı 207 defa okundu 0 defa yorumlandı
3 MAYIS DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜ KUTLU OLSUN
    Basın; bireyin haber alma, araştırma, bilgilendirme, aydınlatma, toplum ve ülke yararına objektif olarak yansıtılmasına katkıda bulunur.
        Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Basın, Milletin müşterek  sesidir'' sözü bu manada çok anlamlıdır.
         Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, 3 Mayıs Dünya Günü öncesi yaptığı bir açıklamada ''Haberin özgürce dolaşabildiği bir toplum olmalıyız'' ifadelerini kullandı. 
          Corona virüs salgınıyla mücadele ederken gazetecilerin halkın haber alma kanallarını açık tutmak için özveriyle çalıştıklarını belirtilen açıklamada, bu yıl da Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nde gazetecilerin yeni sıkıntılarla ve güçlüklerle karşılaştığını söyledi.
          Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ''Basının en önemli gücü özgür olmasıdır. Özgür basın, ulusunu bir adım ileriye taşıyacaktır. Canla başla görevini yerine getiren basın emekçisi kardeşlerimin Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nü kutluyorum'' dedi.
          Ankara Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ise, ''Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlu olsun.Sansürün, oto-sansürün, baskının olmadığı;gazetecilerin özgürce olayları çektiği, yazdığı ve yorumladığı bir dünya dileğiyle.'' diye konuştu.
         Halkın haber alma, bilgilendirme hakkını sağlamaya çalışan gazetecilere selam olsun. Suya sabuna dokunmadık.Sağlıkla kalın.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları