https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

3-5 AĞAÇ BUDAMAK BU KADAR MI ZOR

Aksu'yu dolaşırken sadece kendi gözümle değil vatandaşların gözüyle de bakar öyle düşünür ve sorgularım. Günlerdir dikkatimi çeken ve belki yaparlar diye beklediğim durum epey trajikomik bir hale geldi.

02.10.2019 11:41 tarihinde yayınlandı 1187 defa okundu 0 defa yorumlandı
3-5 AĞAÇ BUDAMAK BU KADAR MI ZOR
   Beni hem üzücü hem güldürücü düşünceye iten şey  iki ağaç evet evet sadece ağaç...  Yerli yada yabancı çok sayıda vatandaşın kullandığı yoldaki ağaçlardan bahsediyorum. Pınarlı Mahallesi sınırları içinde kalan kaldırım ve ağaçları gelin birde siz görün. Karşı karşıya getirdiğinizde eminim bana hak vereceksiniz.  Bahsettiğim bölgedeki kaldırımda bulunan ağaçlara geçtiğimiz günlerde bakım yapıldı yani orada bir hareketlilik vardı. İyi, güzel,  hoş ağaçlara bakım yapılıyor dedik. Hatta ağaç olmayan noktalara yeni dikimler yapılıyor ve koruma altına alınıyor diye sevinmiştik.  Buraya kadar her şey çok normal ama trajikomik durum burada başlıyor.
   Hemen karşı kaldırıma baktığımızda dev ağaçların hem yolu kapatması hem bir tarafının yok olma yolunda ilerlemesi  koruma altına alınan nokta kadar bitkinin yanında bence üzücü ve komik.  Sizce de değil mi? Elimizdekinin değerini bilmeden yenisine nasıl değer katabiliriz ki? Yada uzun yıllardır orada bulunun 3 ağaca bakım yapamıyorsak yenisine nasıl bakım yapacağız?
   Hani yaz aylarında çıkan yangınlar hepimizin ciğerlerini yakıyor şimdi yakmıyor mu? Kimse görmedi mi ilçenin tam da göbeğinde bulunan bu ağaçları?
Sorsalar yeşili seviyoruz. Doğayı koruyoruz. Gerçekten öylemi? Bu mu korumak? Bir yanımız bahar bahçe bir yanımız yaprak döküyor misali...
   Tabii birde işin diğer boyutu var. Bu ağaçlar kime ait? Aksu Belediyesi'ne mi Büyükşehir Belediyesi'ne mi? Bölümlere ayrılsa bile 3-5 ağacı budamak bu kadar mı zor? Yoksa Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün işi mi çok?
Öncede söylediğim gibi sizin gözünüzden bakıyorum Aksu'ya siz istemez misiniz daha yeşil daha ferah bir Aksu ?

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları