https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

263. KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA BÖLGE KURULU TOPLANTISI

Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünün 263. Aylık Toplantısı Aksu Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

09.08.2019 12:43 tarihinde yayınlandı 209 defa okundu 0 defa yorumlandı
263. KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA BÖLGE KURULU TOPLANTISI
Aksu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Belediye Başkan Yardımcıları Celil Gökçen, Nevzat Bozarslan ve Kurul Üyeleri katıldı. Antalya’dan 19 belediyenin katılım sağladığı 33 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıya, Antalya, Isparta ve Burdur İllerinin Orman Bölge Müdürleri, Vakıflar Bölge Müdürleri, Müze Müdürleri ve bu üç ilin kamu kurum ve kuruluşlarını temsilen üst düzey yetkililer katıldı.
 
Toplantıda; Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Eravşar; tarihi ve kültürel güzelliklerin ana yurdu sayılabilecek Antalya’da nitelikli alan ve eserlerin korunarak, gelecek nesillere aktarılması gerektiğini söyledi. Koruma Bölge Kurulu Müdürü Melike Gül ise toplantıya ev sahipliği yapan Aksu Belediyesine teşekkür ederek, bölgenin genel durumu hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
 
Kültür varlıklarının korunmasının önemine değinen Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin toplantıda yaptığı konuşmada; tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Aksu’nun, zengin bir tarih ve kültürel mirasa sahip olduğunu dile getirerek; doğal ve nitelikli alanlarının korunmasının önemine dikkat çekti.
 
Gün boyunca devam eden toplantıda Aksu Belediyesi ile ilgili 4 gündem maddesi görüşüldü.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları