https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

2-8 KASIM LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HAFTASI'NDA

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle, ''Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım'' sloganı ile Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından etkinlikler düzenleniyor.

04.11.2019 10:07 tarihinde yayınlandı 277 defa okundu 0 defa yorumlandı
2-8 KASIM LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HAFTASI'NDA
Amaç, löseminin asla bulaşıcı bir hastalık olmadığı enfeksiyondan korunmak amaçlı takıldığı farkındalığını yaratmak.
          İlk etkinlik 2 Kasım 2019 tarihinde, LÖSEV iş birliği ile Ankara Atakule'de  ''Canım Kardeşim'' film gösterimi ve ''Maske Tasarımı'' etkinliği düzenlendi.
          Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü sporcuları da destek verdi. EGO Spor Kulübü sporcuları, lösemi hastası çocukların yaşadıkları sorunlara dikkat çekerek, toplumsal farkındalık sağlamak amaçlı, Atakulede ki etkiniğe katıldı.
         ANKAmall Alışveriş Merkezinde de 3 Kasım günü LÖSEV tarafından etkinlik düzenlendi.Löseminin önemine değinilerek, bu hastalıktan kurtulan gençlerle konuşmalar yapıldı.
         LÖSEV Başkanı Dr. Üstün Ezer, her sene 2 bine yakın çocuğun lösemiye yakalandığını vurgulayarak halka, ''Maskelerimizi takalım tüm dünyada farkındalık yaratalım'' diye seslendi. 
         Farkındalık yaratılsada lösemi öyle bir haftaya sığdırılacak bir hastalık değil. Hastanelerin çocuk bölümlerinde yatan yüzlerce çocuk var. Tabii o çocukların yanında melek anneleri var. Hastaneye gidildiği zaman, annelere mi çocuklara mı üzülmek gerek diye düşünüyor insan.On yıl gibi bir süre iki çocuğuyla bir hastane odasında kalan anneler, umutla bakıyorlar çocuklarının gözlerine. Bence birey olarak o anne ve çocuklara dokunmamız gerekiyor. İstedikleri sadece ilgi. 
       Lösemili Çocuklar Haftasını kutlar, onlara gereken ilginin gösterilmesini dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları