https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

165 ÖZEL ÇOCUK KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Aksu Kaymakamlığı, Aksu Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile Aksu’daki engelli ve özel eğitim gören çocuklar için başlatılan “Gezerek Öğreniyorum” Projesi kapsamında engelli çocuklar için kahvaltı programı organize edildi.

11.12.2019 14:29 tarihinde yayınlandı 191 defa okundu 0 defa yorumlandı
165 ÖZEL ÇOCUK KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
   3 Aralık Dünya Engelliler Haftası ile birleştirilen kahvaltıda Kaymakam Aydın Ergün, özel çocukları sadece bir gün değil, yılın her günü önemsediklerini aktardı.
   Aksu’daki 165 engelli çocuk için düzenlenen programa Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ve eşi Necla Ergün, Aksu Belediye  Başkan Yardımcısı Hakkı Çoşgun, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı. Kaymakam Ergün ve eşi Necla Ergün çocuklarla yakından ilgilendi.
3 yıldır yürütülen “Gezerek Öğreniyorum” Projesi kapsamında engelli çocuklar için farklı etkinlikler düzenlendiğini ifade eden Kaymakam Ergün, “Bu proje kapsamında engelli öğrenciler için geziler, sinema etkinlikleri düzenliyoruz. Bu etkinliklere eşimle katılarak çocuklarımızla vakit geçiriyoruz. Bugün burada amacımız sadece kahvaltı yapmak değil, aynı zamanda özel çocuklarımız için farkındalık yaratmak. Biz onları sadece bir gün değil, her gün önemsiyoruz. Sürekli yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Bu etkinliği yapmamızda bize destek olan Tolga Cömertoğlu’na da teşekkür ediyoruz.” dedi. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları