https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ UNUTULMADI

Aksu Belediyesi, Temmuz ayı olağan meclisinde 15 Temmuz Şehitlerini unutmadı.

02.07.2019 13:01 tarihinde yayınlandı 203 defa okundu 0 defa yorumlandı
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ UNUTULMADI
 Belediye Başkanı Halil Şahin’in başkanlığında yapılan mecliste; şehitler anısına saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı okundu, İlçe Müftüsü Mehmet Ceylan tarafından dua edildi. Mecliste grubu olan partilerin ortak hazırladığı bildiri metninin de okunduğu mecliste darbe girişimi kınandı.
MECLİS'TEN BİRLİK MESAJI
Aksu’da, 15 Temmuz hain darbe girişimi üçüncü yılında da unutulmadı. Şehitlerin rahmetle anıldığı, gazilere şükranların sunulduğu, darbe girişiminin kınandığı mecliste AK Parti adına Grup Sözcüsü Yaşar Sözen, MHP adına Grup Sözcüsü Ali Alpay Bilge, İYİ Parti-CHP adına Grup Sözcüsü Ramazan Özen, ve DSP adına Grup Sözcüsü Mustafa Poyraz imzasıyla bir bildiri yayınlandı.  Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yapılan hain saldırının asla kabul edilemeyeceğinin ifade edildiği bildiride milli egemenliğe kast eden her türlü unsurun şiddetle karşısında olunduğu vurgulandı. Temmuz ayı olağan meclisinde meclis üyeleri  bir arada oturarak birlik mesajı verdiler.
ŞAHİN, “O GECEYİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ”
Gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ise bazı konuların unutulmaması gerektiğini kaydederek bu nedenle her yıl mecliste darbe girişiminin kınandığını söyledi. Şahin, “15 Temmuz 2016’da bir kalkışma girişimi yaşadık. Yaşananları unutmamak için her yıl temmuz ayında gerekli duyarlılığı göstereceğiz. Ülkemiz çakalların, sırtlanların güzergahına kurulmuş, o yüzden hep dikkatli olmalıyız. Tüm şehitlerimizle birlikte Ömer Halisdemir’i de rahmet ve minnetle anıyorum. Halisdemir’in adını mesire alanımıza vererek ölümsüzleştirdik. Ortak bildiri yayınlayarak tek ses olan tüm meclis üyelerimize, o gece sokağa inerek katkı sağlayan herkese, sağduyulu davranışlarından dolayı tüm siyasi parti temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Allah ülkemize bir daha böyle darbe girişimleri yaşatmasın” dedi.
Mecliste gündem maddeleri onaylanarak karara bağlandı.
AKSU BELEDİYE MECLİSİ’NİN 15 TEMMUZ 2016 TARİHLİ DARBE GİRİŞİMİ İLE İLGİLİ ORTAK BİLDİRİ METNİ
“15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimin üzerinden tam üç yıl geçti. Bizler Aksu Belediyesi Meclisi çatısı altındaki AK Parti, İYİ Parti, MHP, CHP ve DSP Grupları Meclis üyeleri olarak milli iradeye, devletimize, vatandaşımıza ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınıyoruz. 
Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve aziz milletimiz 15 Temmuz gecesi, benzeri görülmemiş bir ihanet ve terör saldırısına maruz kalmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yapılan bu hain saldırı asla kabul edilemez. Aziz milletimiz, darbenin karşısında dik durmuş ve bu kanlı darbe girişimini canları pahasına da olsa engellemiştir. Milletimizin, devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. 
Egemenlik yönetme yetkisidir. Bu millete yönetme yetkisi 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu ile teslim edilmiştir. Ayrıca milli egemenlik Cumhuriyet rejiminin ruhunu temsil etmektedir. Bu itibarla her ne sebeple olursa olsun milli egemenliğe kast eden her türlü unsurun şiddetle karşısındayız. Bu millet bu memleketi ne haçlı zihniyetinin temsilcilerine ne de bunların maşalarına teslim etmeyecek kadar asildir. Bu milletin önünde saygı ile eğiliyoruz.
15 Temmuz gecesi direnişte şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimizi, gazilerimizi ve mücadele eden tüm kahramanlarımızı asla unutmayacağız. Söz konusu vatan olunca, tüm siyasi partilerimiz başta olmak üzere hepimiz bir olduk, birlik olduk. Bu birlikteliğimiz asla bozulmayacaktır. Bizler, her zaman milli iradenin ve demokrasinin yanındayız. Milli iradeye bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da hep birlikte sahip çıkacağız. Gün, birlik olma günüdür. Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim, karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır.
Hain darbe girişimin üzerinden üç yıl geçti, aynı duygu ve düşüncelerle; bir kez daha;
15 Temmuz da; bu alçak kalkışmada bulunan teröristleri ve bu kalkışma hareketine destek olan hainleri nefretle kınıyor, Darbe girişimine karşı duran tüm siyasi partilerimize, milletimize, polislerimize, askerlerimize ve vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” 
Yaşar SÖZEN AK Parti Gurup Sözcüsü 
Ramazan ÖZEN İYİ Parti-CHP Gurup Sözcüsü 
Ali Alpay BİLGE MHP Gurup Sözcüsü 
Mustafa POYRAZ DSP Gurup Sözcüsü

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları