https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

“Kadının adı İYİ Parti'de var”

Dünya Kadınlar Günü’nü yayınladığı bir mesajla kutlayan İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın 2019 Türkiyesi’nde ne yazık ki hala kadına şiddetin gündemden düşmediğini vurgulayarak, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü , acı ile yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızı sadece bir güne sığdırabilmemiz elbette mümkün değildir. İYİ Parti’de her zaman kadının adı da yeri de var” dedi.

08.03.2019 09:48 tarihinde yayınlandı 193 defa okundu 0 defa yorumlandı
“Kadının adı İYİ Parti'de var”
2019 Türkiye’sinde kadına gereken değeri veren tek Parti olduklarının altını çizen İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, hala gündemi işgal eden kadın cinayetlerinin ve kadına şiddetin acısını yüreklerinde hissettiklerini vurgulayarak yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Analarımız, bacılarımız, hayatımızın Yarısı, hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden Kadınlarımız, hakkı ödenmeyecek olan kadınlarımız. Cennet, ayaklarının altında olan kadınlarımız. Bir halk ozanımızın ifadesi ile;
    “İki büyük nimetim var Biri Anam Biri Yarim,
    İkisine de hürmetim var Biri Anam Biri Yarim”
 Ülkemizde, en çok tartışılan gündemlerinden biri, hiç şüphesiz kadına yönelik şiddet ve cinayetlerdir. Yüzlerce kadın sokak ortasında cinayete kurban giderken, konu ile ilgili, koruyucu yasal tedbirler alınamadı. Bu, vicdanları yaralayan bir durumdur. Kadına şiddet eğilimi giderek artarken, bunun ekonomik ve sosyal boyutu göz ardı edildi. Farklı gündemlerle konu, kamuoyunun gözünden kaçırılmaya çalışıldı. Bu hamaset ve suni gündemlerle milletimiz uyutulurken; kadınlarımız sokaklarda öldürülmeye devam ediyor. Küçük yaştaki kız çocuklarımız tecavüze uğrayıp öldürülüyor. İYİ Parti başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendi olmak üzere kadına gereken değeri ve önemi veren bir partidir. biz kadınlarımıza senenin bir günü değil, her gün değer veren bir partiyiz.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları