https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

“FİDE DESTEĞİ” TALEBİNE BAKANLIKTAN OLUMLU YANIT

Geçtiğimiz Mayıs Ayında, CİMER’e mektup yazarak, üreticiye fide desteği isteyen Aksu Üretici Birliği Başkanı Turan Şahin’e Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan olumlu yanıt geldi.

02.07.2018 16:14 tarihinde yayınlandı 904 defa okundu 0 defa yorumlandı
“FİDE DESTEĞİ” TALEBİNE BAKANLIKTAN OLUMLU YANIT
    Aksu Üretici Birliği Başkanı Turan Şahin’in CİMER’e yaptığı “Üreticiye teşvik verilsin” başvurusuna olumlu yanıt geldi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tohumculuk Daire Başkanlığı, Şahin’in 23 Mayıs’ta gönderdiği mektuba yanıt verdi. Bakanlık yanıtında, “Fide desteği talebiniz incelenmiş olup, önümüzdeki süreçte bakanlığımızın bütçe imkanları doğrultusunda söz konusu fide desteği talebiniz değerlendirilecektir” denildi.
   Birlik Başkanı Turan Şahin, gelişmenin kendileri için umut verici olduğunu belirtirken, “Şahsım ve arkadaşlarımın Aksu Üretici Birliği çatısı altında bulunma amacı, Aksulu üreticilerimizin sıkıntılarını, beklentilerini tüm yetkili organlara ve destek alabileceğim kurumlara iletmektir. Ben elimden geldiğince, dilim döndüğünce ilçemin sorunlarını Aksu, Antalya ve Ankara’daki ilgili platformlarda dile getirerek çevreme faydalı olmaya çalışıyorum” dedi. Şahin, Birliğin sezon için son olarak “Fide Desteği” talebine Bakanlıktan gelen yazılı cevabı İlçe Kaymakamı Aydın Ergün, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Aksu İlçe Müdürü İhsan İnal ve Kent Konseyi Başkanı Veli Altıntaş ile paylaştıklarını ve süreci birlikte takip etme kararı aldıklarını açıkladığı açıklamasını şöyle bitirdi: “ Çiftçinin karnını yarmışlar 40 Yıl çıkmış. Yeni bereketli ve verimli üretim sezonunda buluşmak dileği ile üreticinin yanında olan, derdine derman olan herkese teşekkür ediyorum.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları