https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''TÜRKİYE CUMHURİYETİ'' İBARESİNİ EKLETTİRDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in talimatıyla Büyükşehir Belediyesi tabelasına 'Türkiye Cumhuriyeti' ibaresi eklendi.

18.05.2019 16:44 tarihinde yayınlandı 283 defa okundu 0 defa yorumlandı
''TÜRKİYE CUMHURİYETİ'' İBARESİNİ EKLETTİRDİ
   Türkiye'de belediyelere yeniden T.C ibaresi eklenirken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ''Türkiye Cumhuriyeti'' ibaresini açık şekilde tabelaya yazdırdı.
  Tabela çalışmalarının tamamlanmasının ardından Başkan Muhittin Böcek de belediyeye gelerek, inceleme yaptı.
Muhittin Böcek, yaptığı açıklamada, 25 yıllık siyasi hayatında ilklere imza attıklarını söyledi. Daha önce de Antalya'da Konyaaltı Belediyesi'ne T.C. ibaresini eklediklerini belirten Böcek, "Türkiye'de bazı belediye başkanı arkadaşlarım binalarına T.C. ibaresini ekledi. Ben de Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Hiç şüphesiz Antalya dünyanın en güzel yeri' dediği güzel Antalya'mızda bir değişiklik olsun istedim. Bütünsel anlamda belediyemizin önüne 'Türkiye Cumhuriyeti' ibaresini astık. Özellikle bunu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na denk getirdik. Yarın bağımsızlık mücadelemizin başlamasının 100'üncü yılını kutlayacağız. Bu anlamda bu yazının Antalya'mıza yakıştığını düşünüyorum" dedi.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları