https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU'' 20 EYLÜL PAZAR GÜNÜ YAPILACAK

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu başlıyor. 20 Eylül 2020 Pazar günü her şehirde, her mahallede, her sokakta Süslü Kadınlar, Bisiklet Turu yapmak için tüm kadınları davet etti.

15.09.2020 10:53 tarihinde yayınlandı 82 defa okundu 0 defa yorumlandı
''SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU'' 20 EYLÜL PAZAR GÜNÜ YAPILACAK
      7 yıldan bu yana Eylül ayında Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletlerini ve kendilerini süsleyen, Süslü Kadınlar Turu'nda kadınlar toplu sürüş yapıyordu. Ancak bu yıl, önceki yıllardan farklı bir şekilde bireysel olarak, herkesin dilediği güzergahta turunu yapıp, sosyal medyadan üzerinden ortak etiketler ile taleplerini anlatabileceği ve (otomobilsizpazar)  isteği ile dile getirdiği bir tur şeklinde organize edildi.
       ''Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'' etkinliğinin yaratıcısı Sema Gür;  2013 yılında, 20 Eylül Dünya Otomobilsiz Kentler Günü dolayısıyla farkındalık yaratmak amacıyla başlayan ve o yıldan bu yana her yıl düzenlenmekte olan turun, bu yıl pandemi sebebiyle bireysel olarak gerçekleşeceğini bildirdi.
       Sema Gür, ''Pandeminin ortasında binlerce kadını bir araya getirmenin hata olacağını düşündük, ama bu etkinlikten de vazgeçmedik. Otomobilsiz Kentler Günü'nde herkesin kendi mahallesinde bisiklete binmesini istiyoruz'' diye konuştu.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları