https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''PANDEMİ GÜNLÜKLERİ'' RESİM SERGİSİ VE RESSAM BAĞDAT DEMİRCİOĞLU

CoronArt19 ''Pandemi Günlükleri'' sergisi Ankara'da Galeri Soyut'ta açıldı. Sanatçıların corona virüs günlerinde ürettiği eserlerin yer aldığı sergiye 51 sanatçı eserleriyle katıldı.

23.06.2020 21:15 tarihinde yayınlandı 384 defa okundu 0 defa yorumlandı
''PANDEMİ GÜNLÜKLERİ'' RESİM SERGİSİ VE RESSAM BAĞDAT DEMİRCİOĞLU
19 Haziran 2020 tarihinde açılan sergide pandemi nedeniyle tören yapılmadı. Sergİ, 4 Temmuz 2020 tarihine kadar açık olacak.
        Ressam Mehmet Ali Doğan'ın düzenlediği sergiye; A. Celal Binzet, Ali Düzgün, Ataç Elalmış, Ayşe Seda Meral, Bağdat Demircioğlu, Baran Kamiloğlu, Bedri Karayağmurlar, Belgin Onar Durmaz, Betül Dura, Binnur Yücebaş, Birsen İğci Saltık, Birsen Küpeli Kara, Canay Günler, Ceren Solmaz, Efkan Beyaz, Eren Laçin, Erol Pelioğlu, Ersan Çetin, Fatih Kahya, Gülsün Erbil, Güzin Arısoy, Hamit Alioğlu, Hasan Pekmezci, Hatice Kumbaracı Gürsöz, Himmet Gümrah, Hülya Kandemir, Hülya Yücel, Hüseyin Elmas, Hüseyin Şahbudak, Işık Çuhacıoğlu, İmren İyem Arslan, İzzet Gül, Kadir Öztoprak, Mehmet Ali Doğan, Mehmet Emin Özer, Mehtap Bingöl, Meliha Yılmaz, Mine Gençtürk, Murat Oğuz, Nadire Özbek, Nermin Alpar, Nur Gökbulut, Önder Aydın, Özge Gökbulut, Pervin Kurçeren, Rabia Çalışkan, Sami Gedik, Süleyman Dündar, Şükran Pekmezci, Talat Ayhan ve Tuğrul Velidedeoğlu 4'der eserleriyle katıldı.
 
        Sergiye katılan ressamlarımızdan Bağdat Demircioğlu'na  korona günlerini ve sergiye nasıl hazırlandığını sorduk; 
          ''Corona günlerinde resim yapmak benim için, oldukça zor oldu. İlk günlerde herkes gibi ben de kaygı ve büyük şok yaşadım.Dünyada neler olup bitiyor, her kafadan ayrı ses, birinin dediği diğerini çürütüyor. Bilim insanları bile anlaşamazken, biz sıradan insanlar ne yapacaktık. Düşün, düşün düşündükçe aşağıya çekildiğimi hissettim. Tam bu dönemde  siyasi baskılar, siyahi bir Amerikan vatandaşının öldürülmesi ve protestolar beni sarstı. Kendime gelmeme sebep oldu. 'Ben bir şeyler yapmalıydım'... Bu süreçte sevgili hocam Mehmet Ali Doğan'ın teklifiyle sergi projesine dahil oldum.Elimden geldiğince, duygularımı ifade etmeye çalışarak 4 çalışmamla sergiye katıldım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Katılımcılara başarılar diliyorum''.
          Ressam Mehmet Ali Doğan ve katılımcılara bu güzel sergi için bizde teşekkür ederiz. Sevgili Bağdat Demircioğlu'na da,  çok anlamlı çalışmaları ve sohbetimiz adına  teşekkür ediyoruz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları