https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''MİLYONLARCA KORONA VE BİR İNSAN'' SERGİSİ MUSTAFA AYAZ MÜZESİ'NDE

Ankara Mustafa Ayaz Vakfı Plastik Sanatlar Müzesi'nde Prof. Dr. Mustafa Ayaz tarafından ''Milyonlarca Corona ve Bir İnsan'' temalı resim sergisi açıldı.

09.10.2020 11:44 tarihinde yayınlandı 90 defa okundu 0 defa yorumlandı
''MİLYONLARCA KORONA VE BİR İNSAN'' SERGİSİ MUSTAFA AYAZ MÜZESİ'NDE
 Kıymetli ressamımız Mustafa Ayaz'ın yeni sergisinde, yaşadığımız salgın dönemi esinli tabloları yer alıyor. 1 Ekim' de açılan sergi 31 Aralık 2020 tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak. 
     Ressam, akademisyen, güzel sanatlar profesörü olan Ayaz 1938 yılında Trabzon Çaykara ilçesi Kabataş köyünde doğdu.O yıllardan bugünlere çok ilginç ve başarı dolu bir yaşam mücadelesi var Mustafa Ayaz'ın. 
     ''Mustafa Ayaz Müzesi ve Plastik Sanatlar Merkezi Vakfı'' sanatçının tüm birikimlerinin eseridir. Toplumun her kesimine sanat sevgisini aşılamak, sanat yoluyla toplumu eğitmek, çağdaş Türk Sanatının yurt içi ve yurt dışında tanıtılmasına katkıda bulunmak amaçlı kurulmuş olan Müze, sanatçının tamamen kendi katkılarıyla kurulmuş..
      Sanatçının 51 eserinin yer aldığı. ''Milyonlarca Korana ve Bir İnsan'' resim sergisi görenler tarafından çok beğenildi.31 Aralık 2020 tarihine kadar Ankaralılar gezebilir.
      Ben, Mustafa Ayaz hocamızın bir tahta bavulla yokluklar içerisinde köyünden çıkıp, okumak adına verdiği mücadelesini dinleyince çok etkilendim. Sanat adına yaptıkları unutulamaz. Sağlıklı, mutlu  bir ömür diliyorum.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
FOTOĞRAF.MUSTAFA TAŞKIN

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları