https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''MEVLANA VE SEMAZENLER'' SERGİSİ İZMİT'TE AÇILIYOR

Koordinatörlüğünü yazar, şair, Can Akın'ın yaptığı, Ecaterina Nicolau'nun eserlerinden oluşan ''Mevlana ve Semazenler'' konulu kişisel yağlı boya resim sergisi 16 Aralık 2019 tarihinde İzmit'te açılacak. Sergide, 24 büyük boyutlu eser sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

13.12.2019 09:52 tarihinde yayınlandı 274 defa okundu 0 defa yorumlandı
''MEVLANA VE SEMAZENLER'' SERGİSİ İZMİT'TE AÇILIYOR
         Şair ve yazar Can Akın, 2007 yılında UNESCO tarafından ''Dünya Mevlana Huzur ve Sevgi'' yılı ilan edilmesi nedeniyle, dünyanın 22 ülkesi ve Türkiye'nin 60 ilinde, fotoğraf sergileri, şiirler, kendi yazdığı Türkçe, İngilizce kitaplarıyla Mevlanayı tanıttı. Akın, 'Gel ne olursan ol, yine gel' sözlerinin daha iyi anlaşılması gerektiğini düşünüyorum. Sergimizde bizi yalnız bırakmayacak tüm davetlilere ve sanatçı arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim'' diye konuştu.  
          Uluslararası Ressam Ecaterina Nicolau, eğitimini Moldova'da Hinceşti ilçesinde tamamlayıp, 1999 yılından itibaren Türkiye'de Kocaeli ilinde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte duvar resimleri yaparak, Kocaeli'ni renklendirdi.  T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğüne bağlı Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) asil üyesi olup  ''Türkiye Sergileri'' kapsamında  Düzce ilinde karma sergilere katıldı. Sanatçının, GESAM adına Ukrayna'da katıldığı karma sergide, ''Semazen'' isimli eseri büyük ilgi topladı. Ayrıca Bob Ross İnc. U.S.A ve Bob Ross Türkiye'de eğitilen ve CRI sertifikasına sahip olan eğitmen Bob Rose tekniği CRI eğitmenlik sertifikası bulunan sanatçı aynı amanda eğitmenlik yapmakta ve kendi atölyesinde ders vermektedir.
          Serginin açılış programı nedeniyle gerçekleştirilecek olan gösteride, Tasavvuf sanatçısı Murat Taylan müzikleri ile renk katacak.
        Dünyada ilk kez yabancı sanatçı tarafından 2.cisi açılacak olan, ''Mevlana ve Semazenler'' kişisel yağlı boya resim sergisi İzmit Belediyesi Sanat Galerisi'nde 16-20 Aralık 2019 tarihleri arasında gezilebilir.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları