https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''LEONARDO DA VİNCİ'YE SAYGI'' SERGİSİ DOĞAN TAŞDELEN ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİNDE AÇILDI

Ankara'nın önemli sanat merkezlerinden, Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi sanat sezonunu ''Leonarda da Vinci'ye Saygı'' temalı sergiyle açtı.

09.10.2020 12:36 tarihinde yayınlandı 83 defa okundu 0 defa yorumlandı
''LEONARDO DA VİNCİ'YE SAYGI'' SERGİSİ DOĞAN TAŞDELEN ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİNDE AÇILDI
   Bir grup sanatçı, Paris'te yaşayan ressam Onay Akbaş'ın düşlediği ''Leonarda da Vinci'ye Saygı'' projesini, Küratör İbrahim Karaoğlu ve Koordinatör Emre Sefer ile, Leonardo'nun ömrünün son üç yılını yaşadığı Amboise kentine yolculuk yaparak başlattılar. Leonardo'nun yaşadığı evde, bahçesinde, atölyesinde, anısına yapılan müzede onun izlerini süren, ülkemizin ressamları, yazarları, müzisyenleri ve sinemacıları; bu özel ortamda duyumsadıklarını seyahat sonrası kendi alanlarında yorumlayarak Leonardo da Vinci'ye gönderme yaptıkları yapıtlarını, İstanbul, İzmir ve Bodrum sonrası Ankara'da  sanatseverlerle buluşturdu.  
      Sergi küratörü İbrahim Karaoğlu, açılış öncesi yaptığı konuşmada; serginin oluşumunu aktararak, bu merkezin sanat dünyası için önemine değinerek eski Belediye Başkanı Doğan Taşdelen'i andı.
      Serginin oluşum sürecine destek veren İtalya'nın Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Filippo Colombo açılış konuşmasında; Türk ve İtalyan halklarının ve sanatçılarının birbirlerine yakınlığına dikkat çekti.
       5 Ekim 2020 tarihinde Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açılan sergi 1 Kasım 2020 tarihine kadar izlenebilecek.
 
HABER:SEMA KURULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları