https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''KARİKATÜR VE AFİŞ YARIŞMASI/4 SERGİSİ ADANA'DA AÇILDI

Pandemi nedeniyle ertelenen Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nün (GESAM) destekleriyle hazırlanan ''Esere ve Emeğe Saygı'' temalı ''Karikatür ve Afiş Yarışması/4 Sergisi'' 16 Temmuz 2020 tarihinde Adana'da açıldı.

27.07.2020 11:08 tarihinde yayınlandı 125 defa okundu 0 defa yorumlandı
''KARİKATÜR VE AFİŞ YARIŞMASI/4 SERGİSİ ADANA'DA AÇILDI
    Adana Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evinde ki (Eski Etnografya Müzesi)  serginin açılış konuşmasını GESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Nezih Demirtepe yaptı.
      Demirtepe, ''Kovit-19 sonrası talimatlar uyarınca, 19 Mart 2020 tarihinde yapacağımız sergi ertelenmişti. Bu etkinlik GESAM'ın 4 yılda bir yaptığı Karikatür ve Afiş yarışmasının bir ürünüdür. Her dalda birincilik, ikincilik, üçüncülük ve GESAM Özel Ödülü veriyoruz. Türkiye'nin 7 bölgesini temsilen 7 ilinde bu etkinliği yapıyoruz. Daha önce Ankara, İzmir ve İstanbul'da bu sergileri açmıştık'' diye konuştu.
       Adana Kültür ve Turizm İl Müdürü Sabri Tari de Adana'nın kültür başkenti olduğunu ifade ederek, ''Bakanlığımızın himayesinde açılan bu sergi için, GESAM'a ve emeği geçen herkese  teşekkür ediyorum'' dedi,
       GESAM Adana Şube Başkanı Gülşen Doğan ise, ''Hala tüm dünyada etkisi devam etmekte olan Kovit-19 salgınının ardından gördük ki; sanatın olmadığı bir yaşam, tadı tuzu olmayan bitkisel bir hayata benzemektedir.Kademeli normalleşme süreci içerisinde Bakanlığımızın desteği ile ilk sergimizi Adana'da düzenledik. Korsana dikkat çekilen bu sergide, esere ve emeğe saygı diyerek, emeği geçenlere hakkını vermek gerekmektedir. Alacağınız her korsan eser, üreticinin cebinden parasını çalmaya eş değerdir. Lütfen duyarlı olalım, korsan almayalım'' diye konuştu.
        27 karikatür,  47 afişten oluşan sergi 19 Temmuz 2020 tarihine kadar Adana Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi'nde  açık olacaktır.
       Sergi Adana'nın ardından Erzurum, Diyarbakır ve Trabzon'da da açılacaktır.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları