https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''KALBİN SEMASI'' SERGİSİ RESSAM SEMA ERDOĞAN'DAN

Ressam Sema Erdoğan, ''Kalbin Seması'' resim sergisi açılış yaptı. Açılış, 25 Kasım 2019 tarihinde Ankara Evi Kültür ve Sanat Evi (ANKÜSEV) 'de gerçekleşti.

26.11.2019 11:25 tarihinde yayınlandı 891 defa okundu 0 defa yorumlandı
''KALBİN SEMASI'' SERGİSİ RESSAM SEMA ERDOĞAN'DAN
     Edirne doğumlu olan Sema Erdoğan'ın resim tutkusu ilkokul yıllarına dayanıyor. Onu ilk keşfeden, ilkokul öğretmeni Ahmet Kurucuoğlu  ailesinden, Güzel Sanatlar Fakültesine göndermesini istemiş.Lise yıllarında ise resim öğretmeni Sevgi Yüceler'den çok destek gördü.  
        Üniversiteyi Ankara'da bitiren Erdoğan, 20 yıl öğretmenlik yaptı. Bu süre içinde resme olan tutkusu devam etti. Ressamımız, Hiperrealist akımı benimseyerek çalışmalarını o yönde sürdürüyor. Daha çok kadın ve çocuk figürlerini resmediyor. Yağlı boya, soft pastel, sulu boya ve akrilik çalışmaları da yapmakta.
         Erdoğan, pek çok karma sergiye ve sosyal sorumluluk projelerine katıldı.GESAM üyesi olan sanatçı, Polonya, Bulgaristan, Ukrayna Lübnan sergilerine de katıldı. ''Kalbin Büyüsü'', ''Kalbin Masalı'' ve son sergisi, ''Kalbin Seması'' ise kişisel sergileri Erdoğan'ın.
         Son derece disiplinli bir çalışma sergileyen Sema Erdoğan Ankara'da atölyesinde sanat hayatına devam ediyor. GESAM ve Kültürel ve Bandrol üyesidir.
         Yaptığı çocuk çalışmalarıyla beni her zaman şaşırtan, adaşım Sema'yı kutluyorum, başarı hep onunla olsun...
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları