https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''İMKANIMIN OLSA ÜLKEMİN TÜM DUVARLARINI BOYASAM'' DİYEN RESSAM SALİHA KARSLI YÜCEL

Ankara'lı Ressam Saliha Karslı Yücel, İzmir'e yerleşti. Kendisiyle görüşmemizde, ''Sanat hayatıma başladığım Ankara'dan İzmir'e ilk gittiğim zaman tedirginlik yaşadım'' diyerek sözlerine başladı.

04.09.2019 15:55 tarihinde yayınlandı 487 defa okundu 0 defa yorumlandı
''İMKANIMIN OLSA ÜLKEMİN TÜM DUVARLARINI BOYASAM'' DİYEN RESSAM SALİHA KARSLI YÜCEL
Ankara'lı  Ressam  Saliha Karslı Yücel, İzmir'e yerleşti. Kendisiyle görüşmemizde, ''Sanat hayatıma başladığım Ankara'dan İzmir'e ilk gittiğim zaman tedirginlik yaşadım'' diyerek sözlerine başladı. Şöyle devam etti;
           ''İzmir Teos Sulu boya Topluluğunda Canip Taşkıran Atölyesinde çalışmalarıma başladım. Teos, sanat ateşinin yandığı yer. İlham kaynağı çok olan bir yer. Tarihi dokusu yanında doğası da çok zengin. Mandalina, nar bahçeleri, haşhaş, lavanta tarlaları, üzüm bağları ve deniziyle tam bir doğa harikası.Canip Taşkıran hocanın, Gökçealan köyünü üzüm festivaline hazırlamak için duvar resimleri yapacağız demesi üzerine çalışmalara başladık. Köy'de, resim yapacağım geniş duvarlar seçtim. Özgürce fırça sallamak istiyordum.İlk çalışmamın ardından, kuğular, kelebekler, nilüferler, asma yaprakları ve üzüm çalışmalarım ard arda  geldi.Köy halkıyla konuşmak, onlara dokunmak, dinlemek büyük mutluluk oldu benim için.Köy yaşantısı özlemim, resim aşkım, doğa sevgim, sanatın sokak duvarlarına taşması, halkla buluşması, çocukların resmi tanıması çok güzeldi. Görevim ve amacım zaten buydu''.diye anlattı ve ''İmkanım olsa da ülkemin tüm duvarlarını boyasam'' diyerek sözlerine ekledi. Karslı, ''Yaşadıklarım benim için büyük bir tecrübe oldu. Bana bu mutluluğu yaşatan Efes Selçuk Belediye Başkanı Elif Ceritoğlu Sengel ve hocamız Canip Taşkıran'a bu projede bulunmamı sağladıkları için çok teşekkür ediyorum'' dedi.
             Saliha Karslı Yücel ayrıca  21 Ekim 2019 tarihinde Ankara Zafer Çarşısı Sanat Galerisi'nde, ''Cumhuriyet ve Kadın''  konulu sergi açacak.
             Duyarlı sanatçımız Saliha Karslı Yücel'i tüm çalışmaları için kutluyoruz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları