https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''EVLER VE EVİ YUVA YAPAN KADINLAR KEÇE SERGİSİ'' ANKARA'DA

''Evler ve Evi Yuva Yapan Kadınlar Keçe Sergisi'' Ankara Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi'nde açıldı.

14.03.2019 17:37 tarihinde yayınlandı 307 defa okundu 0 defa yorumlandı
''EVLER VE EVİ YUVA YAPAN KADINLAR KEÇE SERGİSİ'' ANKARA'DA
Ziraat Mühendisi olan Özgür Dönmez, hobi olarak başladığı keçe çalışmalarına emekli olduktan sonra kursa giderek, kendisini kısa sürede geliştirerek, ikinci kişisel sergisini açtı.
          Sergide, Özgür Dönmez'in keçeden yaptığı 300 parça çalışması bulunmakta. Bu eserlerini 1,5 yılda yaptığını anlatan Dönmez, daha çok kadın temalı çalışıyor. Sergide kadına şiddetle ilgili bir de tablosu bulunmakta. Kendisiyle konuştuğumuz keçe sanatçımız, ''Ürünlerimde kullandığım malzeme saf yündür. Yazın terletmeyen, kışın üşütmeyen özelliklere sahip. Yapım aşamasında kullandığım sabunlu su, keçeyi serme süresi derken aynı modeli tutturamıyorum. Bundan dolayı sipariş almak istemiyorum'' dedi. Daha yolun başında olduğunu söyleyen Dönmez, ''Yola çıktığımda buralara kadar geleceğimi bilmiyordum. Eşimin ve arkadaşlarımın çok desteğini gördüm. Bu yolculukta fark ettim ki, hayatımda çok güzel dostlar edinmişim. Onların varlığı bana güç veriyor'' diyerek mutluluğunu dile getirdi.
             Kadınlar Günü dolayısıyla, 8 Mart 2019 tarihinde açılan sergi, 17 Mart 2019 tarihine kadar sanatseverleri bekliyor. Hafta içi 10..00-18.00, hafta sonu 11.00-17.00 saatleri arasında gezilebilir. Özgür Dönmez'e başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları