https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''ESERE VE EMEĞE SAYGI'' TEMALI KARİKATÜR VE AFİŞ YARIŞMASI / 4 SERGİSİ DİYARBAKIR'DA AÇILDI

25.09.2020 14:44 tarihinde yayınlandı 81 defa okundu 0 defa yorumlandı
''ESERE VE EMEĞE SAYGI'' TEMALI KARİKATÜR VE AFİŞ YARIŞMASI / 4 SERGİSİ DİYARBAKIR'DA AÇILDI
T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nün destekleri ile yapılan ''Esere ve Emeğe Saygı''  temalı Karikatür ve Afiş Yarışması / 4 Sergisi Diyarbakır'da açıldı. 22 Eylül 2020 tarihinde Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde ki sergi açılışını Diyarbakır Vali Vekili Onur Yeniay, GESAM Yönetim Kurulu Üyesi Nezih Demirtepe ve Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürü Lütfü Şen birlikte yaptı.
     GESAM Yönetim Kurulu Üyesi Nezih Demirtepe, açılışta davetlilere eserler hakkında bilgi verdi.Kamuoyunda telif hakkı bilincinin artmasına yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirten Demirtepe, sergide yer alan eserlerin hepsinin birbirinden anlamlı ve güzel olduğunu anlattı.
      Yarışmanın karikatür dalında birincilik ödülünü İstanbul'dan Faruk Çağla, ikincilik ödülünü Bursa'dan Sait Oktay, üçüncülük ödülünü de Ankara'dan Şadi Karaşahinoğlu almıştı.
         Afiş dalında ise birinciliğe Ankara'dan Elif Didem Pamuk, ikinciliğe Ankara'dan Şeymanur Gürgen, üçüncülüğe de Zeynep Akan layık görülmüştü.
        Afiş dalında ''GESAM Özel Ödülü'' sahibi İstanbul'dan Gizem Sünnetcioğlu,karikatür dalında ''GESAM Özel Ödülü'' sahibi de Balıkesir'den Mehmet Zeber olmuştu.
       Sergide;ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan 48 afiş, 28 karikatür yer aldı.
       Açılışta, geçtiğimiz hafta Covid-19'dan vefat eden GESAM Karikatür ve Afiş Yarışması Karikatür Dalı birincisi Faruk Çağla'nın eseri siyah kurdele ile çevrelendi ve saygı duruşunda bulunuldu.
         Açılış sırasında, Covid-19 korunma tedbirleri çerçevesinde; ısı ölçer ile salona gelenlerin ateşi ölçüldü, maske kontrolü yapıldı ve HES kodu bulunmayanlar galeriye alınmadı.
       GESAM Karikatür ve Afiş Yarışması / 4. Diyarbakır sergisi ile (7 Bölge 7 İl Turu)'nu tamamlamış oldu.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları