https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''ENGEL TANIMAYAN RENKLER'' SERGİSİ GALERİ ÇANKAYA'DA AÇILDI

''Engel Tanımayan Renkler'' sergisi 10 Ekim 2019 tarihinde Ankara Galeri Çankaya'da açıldı.

11.10.2019 10:04 tarihinde yayınlandı 228 defa okundu 0 defa yorumlandı
''ENGEL TANIMAYAN RENKLER'' SERGİSİ GALERİ ÇANKAYA'DA AÇILDI

           Ankaralı sanatçı Muhammed Yalçın, zihinsel engelli ama o sınır tanımıyor.  Altındağ'daki evini atölye haline getiren ailesinin desteği ile çalışmalarını sürdürüyor. Hatta atölyesi dar gelmiş olmalı ki, evinin duvarlarına resimler yaparak hayatına renk katıyor.
           Altındağ İlçesinde yaşayan 31 yaşındaki Muhammed Yalçın, ziyaretine gelen Ressam Harun Antakyalı tarafından fark edilip atölyesinde ders almaya başladı.Baba Hasan Yalçın, ''Oğlum doğuştan zihinsel engelli.Özel eğitim okulunda  5 yıl eğitim gördü.Okulu ziyarete gelen Ressam Harun Antakya'lı tarafından keşfedilince,  bir yıl kurs görerek evde çalışmalarına devam etti'' diyerek oğlunu anlattı.
         Seyyar satıcılık yapan baba Hasan Yalçın, ''Kazancımın yarısından fazlasını Muhammed'in tuvali, boyası, fırçası için harcıyorum.Oğlum 12 yılını bu sanata verdi. Onun sanatına sahip çıkılmasını istiyorum.Emek verdiği bu sanat,çalışmaları ve hayalleri gerçeğe dönüşsün. Muhammed gibi çocuklar gelip onunla birlikte çalışabilir, kurs alabilirler'' dedi
        Çok sayıda sergi açan Yalçın, 2016 yılında Kırklareli Belediyesinin davetiyle şehrin cadde ve sokaklarına yaptığı resimlerle herkesin dikkatini çekti.
        Ailesinin çok destek olduğu Muhammed'in evinin kapısı her saat açık. Babası , annesi, yengesi ve yeğenleriyle mutlu bir dünya kurmuşlar.Gelen ziyaretçiler Muhammed'in çalışmalarını, renk renk boyanmış duvarlar, kapılar karşısında hayran kalıyorlar. 
        10 Ekim 2019 tarihinde açılan sergi 18 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecek. 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları