https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''DON KİŞOT SERİSİ'' RESİM SERGİSİ PARİ ANTİK SANAT'TA

Ankara Kalesi Pari Antik Sanat'ta, Ressam Süleyman Şahin'in '' Don Kişot Serisi'' resim sergisi 23 Kasım 2019 tarihinde açıldı. Yoğun bir kalabalıkla açılan sergiye, Ayşen Karakoyunlu ve Songül Ataklı ev sahipliği yaptı.

25.11.2019 09:21 tarihinde yayınlandı 358 defa okundu 0 defa yorumlandı
''DON KİŞOT SERİSİ'' RESİM SERGİSİ PARİ ANTİK SANAT'TA
   ''Çoban Ressam'' olarak bilinen Süleyman Şahin, "Sanatçıların varlığı bir ülke için çok önemlidir. Her insan yaşadığı ülkenin sanatçılarından haberdar olmalıdır. Türkiye'de, dünya çapında çok başarılı sanatçılarımız var. Basına da düşen görevler var. Yenilikleri,sanatı, sanatçıyı tanıtması gerekir'' dedi.
       Ressam Süleyman Şahin, 1949 yılında Sivrihisar Yayla köyünde doğdu.Ailesine katkı sağlamak için çobanlık yaparken bir taraftan da doğa resimleri çiziyordu. İlk olarak 1968 yılında açtığı bir sergide tüm resimleri satılınca profesyonel ressamlığa adım attı. 1972 yılında Bursa'ya yerleşti ve 40 ressamla birlikte Sanat Sokağını açtı. Şahin'in tek hayali Paris'e gitmekti.Tüm tablolarını ve materyallerini satarak Paris'e gitmesi, onun Dünya Ressamı olmasını sağladı. Hayalleri arasında ressamların haklarını korumak vardı.Dünya Ressamlar Günü'nü ilk Kayser'den başlatarak,her yıl 27 Şubat'ta ''Dünya Ressamlar Günü'' kutlamalarına imzasını attı.
      40 resim sergisi açan Şahin, ''Ben Anadolu'nun, toprak, doğa, kültür geleneklerinin temsilcisiyim. Benim felsefem bolluk, yaratıcılık, çalışmak, düşünmektir'' diyerek, kendisini anlatan ressamımızı kutlarız.
       Çoban Ressam Süleyman Şahin'in 23 Kasım'da açılan ''DON KİŞOT SERİSİ'' sergisi, 3 Aralık 2019 tarihine kadar gezilebilir.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları