https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''DOĞA İLE YARIŞAN ATLAR'' VE BETÜL ÖZTÜRK

Ressam Betül Öztürk, Nextlevel AVM'de ''Doğa ile Yarışan Atlar'' isimli kişisel sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Açılış konuşmasını yapan Eski Bakan Hikmet Sami Türk, ''Sanatsever olarak çok memnun kalacağınız eserler var. Betül Öztürk'ü kutluyorum.

23.04.2019 09:51 tarihinde yayınlandı 256 defa okundu 0 defa yorumlandı
''DOĞA İLE YARIŞAN ATLAR'' VE BETÜL ÖZTÜRK
Ressam Betül Öztürk, Nextlevel AVM'de  ''Doğa ile Yarışan Atlar'' isimli kişisel sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Açılış konuşmasını yapan Eski Bakan Hikmet Sami Türk, ''Sanatsever olarak çok memnun kalacağınız eserler var. Betül Öztürk'ü kutluyorum. Bu açılışı yapmaktan mutluluk duyuyorum'' ifadelerini kullandı.
         Sanatçımız Erzincan doğumlu olup öğrenimini  Ankara'da tamamladı. 2003 yılında Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden emekli oldu.
          1976 yılından beri kara kalem, sulu boya, dağlama gibi bir çok resim tekniğiyle resimler yapan Öztürk, ''81 ilin çoğunda sergi açtım ve sergilere katıldım. Çocukluğumdan beri resme meraklıydım. Derslerde arkadaşlarımın resimlerini yapardım'' dedi. Eşref Üren, Osman Zeki Oral, Oğuz Aydın, Suna Özkalan ve Vural Yurdakul hocaların katkılarıyla kendisini geliştirdi.
            İlk kişisel sergisini, 2003 yılında Ankara Ekin Sanat Tiyatrosunda  açan Öztürk, aynı tarihte Türkiye Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği  (GESAM)  Çağdaş Yaşam Derneği (ÇYDD)  ve  Atatürkçü Düşünce Derneği  (ADD)'ne üye oldu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Ankara'nın Başkent oluşunun 85. yıldönümü dolayısıyla , ''Bir Nefes Ankara'' karma sergisine  iki tabloyla katıldı ve eserleri TBMM  Şeref Holü'nde sergilendi. 
                Ressam Betül Öztürk, sanat hayatı boyunca bazı ünlü ressamların tablolarını koleksiyonuna  kattı. Sanatçımız şu an kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.
                Daha bir çok başarıya imza atan ve  ''Ben Atatürk Kadınıyım'' diyen Betül Öztürk'e başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları