https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''DEMOKRASİYE DOĞRU'' KARMA RESİM VE HEYKEL SERGİSİ İZMİR'DE AÇILDI

Açılışını İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Suat Çağlayan'ın yaptığı ''Demokrasiye Doğru'' karma resim ve heykel sergisi 17 Şubat 2020 tarihinde İzmir Sanat Merkezi'nde açıldı.

20.02.2020 14:23 tarihinde yayınlandı 503 defa okundu 0 defa yorumlandı
''DEMOKRASİYE DOĞRU'' KARMA RESİM VE HEYKEL SERGİSİ İZMİR'DE AÇILDI
           Küratörlüğünü Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından, 2010 yılının Yıldızlı Sanatçısı seçilen Hatice Erdi'nin yaptığı serginin, koordinatörlüğünü Ressam Saffet Tuncel yaptı. 
            Demokrasiyi tanımlayan, sanatçının demokrasi ile ilgili mesajını içeren yağlı boya, akrilik, keçeden oluşan resim ve heykelerin  yer aldığı sergiye sanatçılar; Gülcan Çağan (Demokrasi zorluklara rağmen insanlığın umududur), Hatice Erdi (Demokrasi bazen uğruna ölmektir), Meltem Aksay (Demokrasi kadının önce birey olmasıdır), Remziye Kurttürk (Demokrasi, çocuk haklarının korunduğu yegane sistemdir), Ayşin Cebeci (Demokrasi, farklılıkların uyumudur),  Aynur Kalkan (Demokrasi huzurdur), İzafet Artun Seyidoğlu (Kadının gelişimi ile demokrasi gelişir), Saliha Karslı Yücel (Demokrasi de kadının adı vardır), Pınar Olgaç (Demokrasi, her yönü ile kadının özgürlüğünü vaat eder), Yıldız Ünlü (Demokrasi bazen İstanbuldur), Gökçe Herece (Demokrasi, her şeyden değerlidir), Şükran Üst (Demokrasi demek, kadın erkek eşit demek), Harika Akkoç (Demokrasi, bayrak kadar değerlidir), Saffet Tuncel (Demokrasi,sadece seçim sandığı değildir), Derya Karasoy (Demokrasi, zorluklara rağmen, özgürlüğün tek güvencesidir), Melody Abedy Zamani (Hayvanlar aleminde bile sessiz bir demokrasi vardır), Türkan Çetin (Demokrasi kadın gibidir, ürkütülmeye gelmez), Emine Aslan (Demokrasi, daha iyiye dair umudun kapısıdır) eserleri ve verdikleri mesajla katıldılar. 
          Açılışı yapan İzmir Belediye Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Suat Çağlayan, ''Böyle bir serginin İzmir'de açılması bizi çok mutlu etti. Serginin adı kadar, resimlerin altında bulunan mesajlar da bende demokrasi adına umut uyandırdı. Gerçi İzmir'in demokrasiye fazla ihtiyacı yok. Böyle konulu ve eğitici sergi için, Hatice Erdi ve Saffet Tuncel olmak üzere tüm sanatçılara başkanımız Tunç Soyer ve kendi adıma teşekkür ediyorum'' diye konuştu. Açılışın ardından sergide ki eserleri tek tek inceleyen Çağlayan, bir kez daha mutluluğunu dile getirdi.
         Yoğun bir katılımla gerçekleşen ''Demokrasiye Doğru'' sergisi 21 Şubat 2020 tarihine kadar sanatseverleri bekliyor.
        Bu anlamlı sergi için tüm sanatçıları kutlarız.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları