https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''BÜLENT KILIÇ İSTANBUL RESİMLERİ'' SERGİSİ ANKARA'DA

Ressam Bülent Kılıç'ın, ''Bülent Kılıç İstanbul Resimleri'' sergisi Türk Amerikan Derneği Merkezi'nde 9 Ekim 2019 tarihinde açıldı.Birbirinden güzel İstanbul konulu eserler Ankaralı sanatseverlerle buluştu.

18.10.2019 16:43 tarihinde yayınlandı 358 defa okundu 0 defa yorumlandı
''BÜLENT KILIÇ İSTANBUL RESİMLERİ'' SERGİSİ ANKARA'DA
         Özellikle İstanbul resimleriyle tanınan Bülent Kılıç 1974 yılında Tekirdağ'da doğdu. Küçük yaşlardan itibaren resme ilgi duyan sanatçının özellikle çocukluk dönemlerinde yaptığı kara kalem, desen çalışmaları, lise yıllarında ağırlık verdiği otomobil tasarımları, sanatçı kişiliğinin oluşumunda en önemli yapı taşları oldu.
          Mimar Sinan Üniversitesi'nden aldığı akademik eğitimle çalışmalarına hız vererek, kısa sürede tüm dikkatleri üzerine çekti. İstanbul mahallelerini, adalarını, boğazını kısaca her yerini defalarca gezerek, gözlemlerde bulunarak, fotoğraflayarak,desene dökerek, İstanbul'un tüm güzelliklerini tuvale aktardı. Öğretmenlik, öğrencilik ve resim çalışmalarını bir süre beraber sürdürdükten sonra resim yapma isteği ağır basınca, çok sevdiği öğretmenlik mesleğinden  ayrılarak resim çalışmalarını sürdürdü.
          Sanatçı bugüne kadar kişisel ve karma bir çok sergiye katıldı. Halen İstanbul'daki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir. 
         9 Ekim 2019 tarihinde açılan sergi 26 Ekim 2019 tarihine kadar Ankaralı sanatseverleri bekliyor.
         Sanatçımız Bülent Kılıç'ı kutlar başarılar dileriz. 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları