https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''BİR YAZAR BİR KİTAP''; MEHMET KURTOĞLU İLE SÖYLEŞİ

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Ankara Şubesİ, ''Bir Yazar Bir Kitap'' programında Şair,Yazar Mehmet Kurtoğlu'nu konuk etti.

15.04.2019 08:53 tarihinde yayınlandı 384 defa okundu 0 defa yorumlandı
''BİR YAZAR BİR KİTAP''; MEHMET KURTOĞLU İLE SÖYLEŞİ
Türkiye Yazarlar Birliği (TYB)  Ankara Şubesİ,  ''Bir Yazar Bir Kitap'' programında Şair,Yazar Mehmet Kurtoğlu'nu konuk etti, Türkiye Yazarlar Birliği Ankara Şube Başkanı Mehmet Sait Uluçay'ın  moderatörlüğünü yaptığı söyleşide Yazar Kurtoğlu, ''Şehir ve köy ayırımı,şehir ve insan ilişkisi, sanat ve edebiyatın rolü, batı edebiyatında roman ve şehir, edebiyat mahfilleri ve edebiyatta mekan ve şehir'' konularındaki düşüncelerini anlattı. 
           Mehmet Kurtoğlu 1969 yılında Urfa'da doğdu. Harran Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirip değişik  kurumlarda memuriyet ve idarecilik yaptı. Harran Üniversitesi'nde memuriyet, Şanlıurfa İl Kültür Müdür Yardımcılığı, Şanlıurfa Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nde  müdürlük yaptıktan sonra Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde Yayın Müdürü oldu.
            Anı-Anlatı-Günlük-Seyahatname-İnceleme-Biyografi kategorilerinde eserler yazan Kurtoğlu'nun son kitabı, ''Tanrıyı İcat Etmek'' yayımlandı. Bir çok dergide yazılar yazan Kurtoğlu, şair ve gazetecilik dallarında ödüller ve 2014 yılında TYB Yılın Yazarı ödülünü aldı. Aynı zamanda TYB  Şanlıurfa kurucusu olan yazarımız, İLESAM, Anadolu Yazarlar Birlliği, GAP Gazeteciler Birliği ve  Türkiye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyesidir.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları