https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''BİR DEMET RESİM DÜŞLERİMİN RENKLERİ'' SERGİSİ VE DEMET ADALI

Ressam Demet Adalı'nın, ''Bir Demet Resim Düşlerimin Renkleri'' sergisi Ankara'da Konak İstiklal'de 25 Mayıs 2019 tarihinde açıldı.

29.05.2019 15:42 tarihinde yayınlandı 335 defa okundu 0 defa yorumlandı
''BİR DEMET RESİM DÜŞLERİMİN RENKLERİ'' SERGİSİ VE DEMET ADALI
   Dünya Ressamları Uluslararası Sanat Festivalleri Türkiye Temsilcisi, Uluslararası Çocuk Gelinlere Hayır Sergileri Ankara Temsilcisi, Meslek Birliği (GESAM) Bilişim ve Yayın Kurulu Genel Sekreteri olan ressam Demet Adalı, yeni açılmış olan Konak İstiklal'de ilk sergi açan kişi oldu. Eski Valilerden Metin İlyas Aksoy, Ressam Yaşar Çallı ve eşi Ressam Çiğdem Çallı'nın yaptığı açılışta, Adalı'nın teşekkür konuşmasının ardından, Türkçenin Diriliş Hareketi Başkanı Yalçın Mıhçı konuşma yaptı. 
    Adalı'nın  ''Bir Demet Resim Düşlerimin Renkleri'' sergisinde, Çanakkale'den Kars'a, Antalya'dan Sinop'a, Tunceli'den Şırnak'a, Adana'dan İzmir'e hatıralarla dolu çalışmaları yer alıyor. 
     Adalı ile yapılan röportajda; ''81 ilde sergilenen çalışmalarımın beğenilmesi beni çok mutlu etti. Emeğimin ve alın terimin  karıştığı çalışmalarımla, gönül defterimize muhteşem anılar kaydettik''  diyerek hislerini dile getiren Adalı, ''Sayın  Valimiz Metin İlyas Aksoy'a, Sayın Yalçın Mıhçı'ya, Hocam Yaşar Çallı ve eşi Çiğdem Çallı'ya, Kıymetli Vedat Karagülle'ye, Derya Saatçioğlu hocama, Düş Hekimi Yalçın Ergir'e, Gazeteci-Yazar Dr. Necati Yalçın'a,  ayrıca  katılan tüm kıymetli ressamlarımıza,dostlarıma ve fotoğraflarımı çeken Ali Emin Turabık'a da sonsuz teşekkürler'' dedi.
     25 Mayıs 2019  tarihinde açılan sergi, Şeker Bayramı sonuna kadar sanatseverlerle buluşacak.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları