https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''ATATÜRK'ÜM GÜLÜYOR'' KİTABI YALÇIN MIHÇI'DAN

Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği Başkanı Yalçın Mıhçı'nın 12 Ekim 2019 tarihinde geçekleştirilen imza gününde ''Atatürk'üm Gülüyor'' kitabının tanıtımı yapıldı.

15.10.2019 11:33 tarihinde yayınlandı 313 defa okundu 0 defa yorumlandı
''ATATÜRK'ÜM GÜLÜYOR'' KİTABI YALÇIN MIHÇI'DAN
İmza gününe, Anafartalar Caddesİ'nde bulunan ve döneminde İstiklal Mahkemesi olarak hizmet veren Konak İstiklal ev sahipliği yaptı. 
          Konservatuvar mezunu olan ve Amerika'da caz eğitimi alan Mıhçı'nın Türk Sanat Müziği alanında 500'ün üzerinde bestesi bulunuyor. Atatürk' benzerliği nedeniyle filmlerde ve törenlerde Atatürk'ü canlandıran Mıhçı, ''Atatürk'e benziyor olmak bir lütuf ama, kaş ile göz ile benzemek yetmez. Atatürk'e ruhumuzla benzememiz gerekir'' dedi. 
         Mıhçı,  ''Atatürk'üm Gülüyor kitabı çıkalı 10 gün oldu ve Arapça'ya  çevrilmeye başlandı. Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği olarak kitabı bastık. Ankara Kale Gençlik Platformu Başkanı Erkan Kaptan, imza gününü Konak İstiklal'de yapalım dedi. Konak İstiklal, Atatürk'ün döneminde İstiklal Mahkemesi olarak kullanılmıştır. Burada Atatürk'ün ayak sesleri var. Onun için otantikliğini herkesin görmesini istiyoruz.diye konuştu. 
        Ankara Kale Mahallesi Platformu Başkanı Erkan Kaptan ise, ''Değerli büyüğüm Yalçın Mıhçı bu kitabı Kale Gençlik Platformu çatısı altında Konak İstiklal'de imzalaması ile şeref verdi. Aynı zamanda kitabının gelirinden Kale çocuklarına mont ve kırtasiye gibi giderleri için desteklemesi onur verici. Platform adına kendisine teşekkür ederiz'' dedi
        Çok kalabalık olan imza gününe şair, söz yazarı İlter Yeşilay'da katıldı. Türk Sanat Müziğine çok büyük katkıları olan Yeşilay, Yalçın Mıhçı ile birlikte, ''Dediler Zamanla Hep Azalırmış Sevgiler'' eserini birlikte seslendirdiler. 
        Yalçın Mıhçı'nın Basın Danışmanı Figen Bilen Atalay, Sanat Danışmanı aynı zamanda kitabın kapağını hazırlayan  Ressam  Demet Adalı, Gazeteci Yazar Dr. Necati Yalçın ve daha bir çok değerli sanatçının katıldığı imza günü, istek üzerine 2. günde devam etti.
        İmza gününde emeği geçen, İstiklal Konak işletmecisi Gençosman Aslan ve video,  fotoğraf çekimleriyle Kudret Yılmaz'a da teşekkür ederiz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları