https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''ADALET PARKI'' ANKARA'DA ÇANKAYA BELEDİYESİ TARAFINDAN AÇILDI

Ankara Çankaya Belediyesi, Hilal mahallesinde 20 bin metrekare alan üzerine ''Adalet Parkı'' inşa etti.

15.07.2019 10:52 tarihinde yayınlandı 284 defa okundu 0 defa yorumlandı
''ADALET PARKI'' ANKARA'DA ÇANKAYA BELEDİYESİ TARAFINDAN AÇILDI
   Park açılışını  CHP  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine TBMM Başkan Vekili Levent Gök, CHP PM Üyeleri, CHP Milletvekilleri, CHP Ankara İl Başkanı, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
    Dünya siyaset tarihine geçen Adalet Yürüyüşü'ne armağan edilen Adalet Parkı'nda, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüş boyunca elinde taşıdığı ''Adalet'' yazılı dövizi simgeleyen  anıtın açılışı ile başlayan törende konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ''Adaletten, özgürlükten, eşitlikten, demokrasi ve cumhuriyetten yana olan sevgili hemşehrilerim hepiniz hoş geldiniz, onur verdiniz'' diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü. ''Sayın Genel Başkanım, 2 yıl önce milletvekilimiz Enis Berberoğlu'nun şahsında milli irade için yürüdünüz. Aç kalan çocuklar için, hakkını alamayan emekçiler, açlık ve yoksulluk altında ezilen milyonlarca yurttaşımız için yürüdünüz. Şiddete maruz kalan kadınlar için, düşünceleri yüzünden cezaevlerine atılan gazeteciler, yazarlar için yürüdünüz. Ülkemizde demokrasinin, adaletin, özgürlüğün, eşitliğin tam ve eksiksiz bir biçimde yerleşmesi için yürüdünüz. Bugün her şeyin çok güzel olmaya başladığı günlerdeyiz. Eğer bugün yüzümüzde gülümseme, yüreğimizde umut, bilincimizde iyimserlik varsa bunun en büyük mimarı sizsiniz. Size demokrasi, cumhuriyet, adalet, eşitlik ve özgürlük için attığınız her adım için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
   CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise, ''Adalet insanlık için gerekli bir kavramdır. Adalet sadece insanlar için değil ağaçlar için, hayvanlar için Allah'ın yarattığı tüm canlılar için de gereklidir'' diye konuştu.
   400 metre uzunluğunda koşu parkurundan kondisyon alanına, kum havuzlu çocuk oyun alanından 245 metrekarelik kuru dere yatağına kadar birçok farklı özelliği içinde barındıran park, 20 bin metrekare alana sahip. 16 bin metrekarelik yeşil alan bölgeye yeni bir nefes alanı olacak.
       Teşekkürler Alper Taşdelen.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları